Internet

Jak sprawdzić szybkość internetu. Kilka sprawdzonych sposobów

Konrad Kozłowski
Jak sprawdzić szybkość internetu. Kilka sprawdzonych sposobów
34

Jak sprawdzić szybkość internetu na komputerze, smartfonie i tablecie? Proponujemy kilka sprawdzonych sposobów,

Jak sprawdzić szybkość internetu na komputerze?

Najprostszym rozwiązaniem jest po prostu odwiedzenie jednego z podanych poniżej adresów:

  • Speedtest.net – prawdopodobnie jeden z najpopularniejszych serwisów tego typu. By sprawdzić prędkość internetu klikamy na „Rozpocznij test”. Po zakończeniu testu otrzymamy informację na temat szybkości internetu – ping, prędkość pobierania, prędkość wysyłania. Swoim wynikiem możemy się podzielić po prostu kopiując adres do podstrony lub obrazka z naszym rezultatem, pobrać kod do wklejenia na stronę lub… forum.
  • Fast.com – oferowana przez Netflixa strona jest chyba jedną z najprostszych i najbardziej skutecznych stron do mierzenia prędkości. Od razu po jej wczytaniu następuje sprawdzenie szybkości internetu. Pomiar możemy jedynie zatrzymać lub ponowić po zakończeniu. Wynik podawany jest w klarowny sposób.

Jak sprawdzić szybkość internetu na iPhonie i iPadzie?

Najszybszym sposobem jest naturalnie wpisanie jednego z adresów w przeglądarkę: Safari, Chrome  czy jakąkolwiek inną – www.speedtest.net lub www.fast.com. Postępujemy w ten sam sposób, jak w przypadku wersji dla komputerów.

Aplikacje do sprawdzania szybkości internetu na iPhonie i iPadzie

W App Store znajdziemy wiele aplikacji do pomiaru szybkości internetu, a jedną z ciekawszych jest bez wątpienia Speedcheck Internet Speed Test. Oferuje naprawdę fajny interfejs, banalne przeprowadzenie pomiaru oraz ich historię wraz ze szczegółami oraz łatwym oznaczeniem tego, czy korzystaliśmy z sieci komórkowej czy Wi-Fi.

Jak sprawdzić szybkość internetu na Androidzie?

Analogicznie jak w przypadku iPhone’a, na Androidzie z łatwością zmierzymy prędkość internetu odwiedzając stronę speedtest.net oraz fast.com.

Aplikacje do sprawdzania szybkości internetu na Androidzie

W przypadku smartfonów z Androidem godną polecenia aplikacją jest Meteor: Test Prędkości. Wizualnie prezentuje się znakomicie, pozwala sprawdzić szybkość internetu dla wybranych aplikacji, a pomiary można przeglądać nawet na mapce.

 

 

 

 

Hej, jesteśmy na Google News - Obserwuj to, co ważne w techu