Komunikatory

Przenoszenie historii czatów WhatsApp między iOS i Androidem coraz bliżej

Kamil Świtalski
Przenoszenie historii czatów WhatsApp między iOS i Androidem coraz bliżej
0

Opcja o którą użytkownicy prosili latami podobno jest już w przygotowaniu. WhatsApp nareszcie pozwoli przenieść historię czatów z iOS na Androida.

WhatsApp z jednej strony jest jednym z najpopularniejszych komunikatorów na świecie, z drugiej... to aż niewiarygodne, jak bardzo jest wybrakowany w wielu miejscach. Jednym z nich niewątpliwie pozostaje kwestia przenoszenia historii rozmów między systemami, zaś kwestia ich backupowania także pozostawia wiele do życzenia. Faktem jednak jest, że na ten moment historię rozmów przenieść można wyłącznie w obrębie tego samego systemu operacyjnego. Ale wiele wskazuje na to, że niebawem miałoby się to zmienić.

Przeniesienie historii rozmów WhatsApp między Androidem, a iOS, nareszcie będzie możliwe?

Jak wynika z najświeższych informacji - w nowych wersjach aplikacji pojawiła się już opcja "Przenieś czaty do Androida". Użytkownicy w tym celu muszą mieć odblokowane oba urządzenia i podczas transferu historii rozmów - nie mogą ich blokować. Kilka tygodni temu, niezawodny w sprawach komunikatora portal WABeta informował, że analogiczna opcja pojawi się także w drugą stronę. Tym samym przenosiny między platformami staną się nareszcie faktem. To kolejna, mogłoby się wydawać, podstawowa opcja, której dotychczas brakowało w komunikatorze. Dobrze więc, że nareszcie ekipa wzięła się za nadganianie zaległości - lepiej późno, niż wcale.

Hej, jesteśmy na Google News - Obserwuj to, co ważne w techu