Felietony

Przenieś swoje Kręgi na Google+ z jednego konta na drugie z usługą Takeout!

Kamil Mizera
Przenieś swoje Kręgi na Google+ z jednego konta na drugie z usługą Takeout!
2

Migracja danych między kontami to proces mało przyjemny, zwłaszcza, jeżeli korzystamy z tak rozbudowanego ekosystemu usług, jakie oferuje nam Google. Nie wyobrażam sobie w tym momencie stworzenia nowego konta i przenoszenia wszystkich zapisanych na starym profilu rzeczy na nowy. Szczęśliwie Google p...

Migracja danych między kontami to proces mało przyjemny, zwłaszcza, jeżeli korzystamy z tak rozbudowanego ekosystemu usług, jakie oferuje nam Google. Nie wyobrażam sobie w tym momencie stworzenia nowego konta i przenoszenia wszystkich zapisanych na starym profilu rzeczy na nowy. Szczęśliwie Google postanowiło ułatwić nam zadanie poprzez usługę Takeout, w której teraz znajdziemy również narzędzie do transferu danych z Google+.

Korzystacie intensywnie z Google+, macie rozbudowaną bazę Kręgów i połączeń, ale zdecydowaliście się na zmianę konta w Google. Co wtedy z tym wszystkim, co zostało na starym koncie? Google radzi: skorzystajcie z Takeout, dzięki któremu możemy obecnie wyeksportować nasze kręgi ze starego konta i zaimportować je na nowe. Jeżeli na tym nowym znajdą się kontakty, które mieliśmy już wcześniej, to zostaną one ze sobą scalone, a my będziemy mogli się cieszyć naszą bazą znajomych na nowym profilu.

Nie ma jednak róży bez kolców i whiskey bez coli (no dobra, jest, ale nie w tym rzecz). Możliwość migracji wiąże się ze sporą listą ograniczeń. Przede wszystkim nasze wpisy i zdjęcia zostają tam, gdzie były, czyli na starym koncie. Szkoda, bo choć kręgi to rzecz ważna, dużo łatwiej je odtworzyć, niż posty czy albumy. To jedno. Drugie ograniczenie: migracja może trwać nawet 7 dni, podczas których na obu kontach, czy nowym czy starym, nie będzie można udostępniać rzeczy, dodawać i usuwać kręgów i osób do kręgów, blokować czy ignorować danych profili. Oprócz tego taką zmianę można zrobić tylko raz na 6 miesięcy.

Opcja jest jak najbardziej zacna, choć nie ukrywam, że chętnie zobaczyłbym takie rozwiązanie w przypadku innych usług Google, na przykład Gmaila czy Kalendarza. Na tego typu funkcję użytkownicy Google czekają już zbyt długo i aż dziw bierze, że wdrażanie tego typu rozwiązań zajmuje tak innowacyjnej firmie tak dużo czasu. Ale nie ma co narzekać na to, czego nie ma i lepiej cieszyć się z tego, co jest. Więc jeżeli zamierzacie zmienić konto lub po prostu dokonać migracji Kręgów, to teraz macie taką możliwość z Takeout.

Fota

Hej, jesteśmy na Google News - Obserwuj to, co ważne w techu

Więcej na tematy:

Google