Apple

Przeszmuglowali dronami iPhony warte 65 milionów euro

PW
Paweł Winiarski
0

Kto powiedział, że przemytnicy nie korzystają z najnowszych osiągnięć techniki? W takich na przykład Chinach do przemytu iPhonów wykorzystano drony.

Jak przetransportować iPhony z Hong Kongu do Shenzhen? Sposobów jest pewnie wiele. Przemytnicy, których chińskie władze właśnie zatrzymały, postanowili wykorzystać do tego celu drony. Przeszmuglowano w ten sposób sprzęt o wartości około 65 milionów euro.

Przestępców zamieszanych w sprawę było aż 26, działali przede wszystkim po północy. Każdy z dronów dźwigał małą torbę z około 10 odnowionymi iPhonami. Do przemytu wykorzystywano również dwie 200 metrowe liny, które umieszczano nad granicą między Hongkongiem a Shenzhen. Cała akcja trwała bardzo krótko, dlatego w jedną noc udawało się przemycić aż 15 tysięcy urządzeń.

Mieszkańcy Chin kontynentalnych są w stanie zapłacić za iUrządzenia niemałe pieniądze, stąd taka popularność przemytu. Do tego dochodzi cena urządzeń w Hongkongu, dzięki której przemytnicy są w stanie zyskać około 30% wartości urządzenia gdy sprzedadzą je w Chinach. 3 lata temu pisaliśmy o przemytniku, który miał ze sobą...146 iPhonów. Jak więc widzicie temat nie traci w ogóle na popularności - wręcz przeciwnie. Przemytnicy wymyślają kolejne sposoby na nielegalne dostarczenie urządzeń z logo nadgryzionego jabłka. I jak sami widzicie kreatywność nie zna granic, można więc spodziewać się kolejnych niecodziennych pomysłów, dzięki którym przynajmniej przez jakiś czas przemytnicy zagrają z celnikami w kotka i myszkę.

źródło: 1, 2

grafiki

Hej, jesteśmy na Google News - Obserwuj to, co ważne w techu

Więcej na tematy: