Google

Jak szybko i wygodnie przełączać się między kilkoma kontami Google w jednym oknie przeglądarki

Grzegorz Ułan
Jak szybko i wygodnie przełączać się między kilkoma kontami Google w jednym oknie przeglądarki
15

Google umożliwia wprawdzie zalogowanie się do kilku kont jednocześnie, ale przełączanie się pomiędzy nimi jest trochę problematyczne. Na Digital Inspiration znalazłem rozwiązanie tego problemu.

Możemy wybrać jedno konto i w jego ramach korzystać z udostępnionych usług Google, ale tylko tego jednego konta. Natomiast gdy chcemy przełączyć się na inne konto, musimy znowu klikać w kolejne na stronie głównej przeglądarki.

Digital Inspiration podaje instrukcję jak sprawić, by w jednym i tym samym oknie przeglądarki uruchamiać różne usługi Google dla różnych kont.

Otóż wystarczy dodać do paska zakładek indywidualne skróty do poszczególnych usług, czy to do Gmaila, Kalendarza, Dysku czy Kontaktów Google.

Tradycyjny skrót na przykład do Gmaila ma postać https://mail.google.com/mail/ca/u/0/#inbox i w miejsce #inbox dodajemy w adresie zakładki frazę z nazwą wybranego konta w postaci ?authuser=nazwa_użytkownika@gmail.com

Podobną procedurę powtarzamy do pozostałych kont, które mamy podpięte w przeglądarce. Dla przyspieszenia dostępu do tych skrótów, możemy stworzyć sobie osobny folder w ulubionych, na przykład o nazwie Konta Google i dodać do niego te wszystkie skróty, nazywając je w edycji zakładek łatwo rozpoznawalnymi frazami.

Oprócz Gmaila również oskrótować możemy konta do:

  • Google Kalendarza - https://calendar.google.com/?authuser=nazwa_użytkownika@gmail.com
  • Google Dysk - https://drive.google.com/?authuser=nazwa_użytkownika@gmail.com
  • Google Kontakty - https://contacts.google.com/?authuser=nazwa_użytkownika@gmail.com
  • Google Zdjęcia - https://photos.google.com/?authuser=nazwa_użytkownika@gmail.com

Sprawdzone- działa, co więcej w jednym oknie przeglądarki możemy odpalić te wszystkie usługi w różnych zakładkach do różnych kont. Przydatne z pewnością dla tych z Was, którzy na co dzień korzystają intensywnie z kilku kont Google.

Photo: mady70/Depositphotos.

Hej, jesteśmy na Google News - Obserwuj to, co ważne w techu