Są jednak dwa problemy z tym, a mianowicie mamy sporo usług webowych tego typu, ale brakuje jednocześnego wsparcia na urządzeniach mobilnych, z których przecież równie często korzystamy. Przykładem może być Nylas N1.
Drugi to trwałość tego typu projektów. Jakiś czas temu opisywałem Lavaboom, ale zamknęli projekt, podobnie się stało z projektem Whiteout Mail.
Najtrwalszy w tym przypadku okazuje się jednak ProtonMail, o którym możecie poczytać więcej w moim pierwszym wpisie z 2014 roku, ale co więcej udostępnili właśnie aplikacje mobilne na iOS i Anroida dla wszystkich chętnych. Więc można powiedzieć, że mamy komplet. Szyfrowany (szyfrowanie end-to-end) klient poczty email (już bez zaproszeń) na desktopie oraz wsparcie w postaci aplikacji na urządzeniach mobilnych.
Sama aplikacja nie wyróżnia się niczym szczególnym od znanych klientów mobilnych poczty. Schludne wykonanie, prostota interfejsu i udostępnione zabezpieczenia pozwalają nam jednak na wygodną i bezpieczną wymianę korespondencji.
W darmowej wersji jest jeden minus, a mianowicie do każdego wychodzącego emaila dołączona jest stopka, nie można jej wyłączyć. Wprawdzie możemy dodać swoją własną, ale podejrzewam, że to może być i tak dla niektórych użytkowników problem.
Z wersji webowej możemy skorzystać pod tym adresem. Aplikacje mobilne pobieramy z Google Play lub App Store.
Aktualizacja
Rafał w komentarzu słusznie zwrócił uwagę na jeszcze jeden projekt Tutanota, który działa od 2011 roku, więc śmiało można rozważyć skorzystanie z oferowanej usługi poczty również i u nich.
Więcej z kategorii Email:
- Firefox Private Relay dostępny już dla wszystkich. Chroń swoją prywatność i adres e-mail przed spamem
- Ile macie adresów e-mail? Według statystyk zapewne więcej niż jeden
- Mimestream - natywny klient poczty Gmail na macOS, który potrafi więcej niż Gmail
- Jedyna w Polsce darmowa poczta e-mail bez spamu ma tylko 100 tys. użytkowników, a WP.pl 6 mln…
- Klient poczty e-mail - oto najlepsze aplikacje