15

Prosty czat online dla sklepów internetowych

Działy kontaktu w sklepach internetowych, to jedna z najważniejszych części takich serwisów internetowych. Nie wszystkim klientom, że tak powiem, chce się odszukiwać tego działu czy też później uruchamiać pocztę, by się skontaktować i zapytać o przeróżne kwestie. W dobie sporej konkurencji na tym rynku niezwykle ważny wydaje się szybki kontakt z potencjalnymi klientami, a już […]

logo
Działy kontaktu w sklepach internetowych, to jedna z najważniejszych części takich serwisów internetowych. Nie wszystkim klientom, że tak powiem, chce się odszukiwać tego działu czy też później uruchamiać pocztę, by się skontaktować i zapytać o przeróżne kwestie. W dobie sporej konkurencji na tym rynku niezwykle ważny wydaje się szybki kontakt z potencjalnymi klientami, a już możliwość natychmiastowego kontaktu online z „żywą” osobą, bezpośrednio na stronie, pozwoli na lepsze postrzeganie naszej oferty i zapewni profesjonalną obsługę już w pierwszym kontakcie z klientem.

Ostatnio trafił mi się do testów serwis umożliwiający zainstalowanie w serwisie niezwykle prostego skryptu, wyświetlającego taki czat online, od razu po wejściu na naszą stronę. Instalacja Offerchat sprowadza się do prostych dwóch kroków, składających się z wklejenia gotowego kodu do sekcji head i weryfikacji go bezpośrednio na naszym koncie.

chat

Po udanej autoryzacji, pozostaje nam już tylko dostosowanie wyglądu okienka rozmowy, poprzez dobranie koloru, zgodnego z naszym serwisem, nazwy czatu oraz pytania zachęcającego do kontaktu naszych potencjalnych klientów.

Jeśli jesteśmy aktualnie zalogowani na nasze konto, wszystkie pytania pokazują się na czacie jak i w samym serwisie Offerchat, skąd również możemy rozmawiać, nawet z kilkoma klientami jednocześnie. W przypadku, gdy jesteśmy offline, możemy tak skonfigurować nasz czat, by wiadomości trafiały na nasz adres email.

offline

W dodatkowych ustawieniach jest również możliwość zdefiniowania formularza inicjującego czat, który przed jego rozpoczęciem wymusza podanie swojego imienia, adresu email oraz pierwszego pytania.

3

W samym serwisie mamy jeszcze dostęp do historii czatów czy zdefiniowania stałych odpowiedzi, zarządzaniem operatorami czatu, no i dodawaniem kolejnych serwisów. Z tego, co zauważyłem nie ma żadnych limitów na razie, a i sami twórcy obiecują darmowy dostęp do serwisu, nawet po zakończeniu testów. Konto można zakładać już teraz na stronie głównej Offerchat. Do czego oczywiście zachęcam – sam czat prezentuje się nad wyraz ciekawie, nie zaburza normalnego funkcjonowania serwisu, ani też nie wpływa na jego szybkość działania.

chat online

Offerchat Video from our network on Vimeo.