Adobe

Promocja Adobe - subskrypcja Photoshop i Lightroom w atrakcyjnej cenie [aktualizacja]

Jan Rybczyński
Promocja Adobe - subskrypcja Photoshop i  Lightroom w atrakcyjnej cenie [aktualizacja]
45

Mam dobrą wiadomość dla fotografów i osób zajmujących się grafiką. Jak wiadomo Adobe przesiadł się ze sprzedaży licencji na sprzedaż subskrypcji. Photoshop CS 6 jest ostatnim Photoshopem, który można zakupić w postaci wieczystej licencji. Domyślnie użytkownik wykupuje dostęp do wszystkich aplikacji...

Mam dobrą wiadomość dla fotografów i osób zajmujących się grafiką. Jak wiadomo Adobe przesiadł się ze sprzedaży licencji na sprzedaż subskrypcji. Photoshop CS 6 jest ostatnim Photoshopem, który można zakupić w postaci wieczystej licencji. Domyślnie użytkownik wykupuje dostęp do wszystkich aplikacji Creative Cloud, jednak istnieje również pakiet pomyślany specjalnie dla fotografów, składający się z Photoshopa CC i Lightrooma 5 oraz dodatków w postaci miejsca w chmurze, dostępu do serwisu Behance czy programu Bridge. Całość można obecnie nabyć w atrakcyjnej cenie.

Aktualizacja 10.12.2013 12:18

Mowa o 9,99$ dolara miesięcznie. Promocja była dostępna już wcześniej, ale tylko dla posiadaczy licencji Photoshopa CS 3 lub nowszego, co miało zachęcić do przesiadki na model subskrypcji. Teraz jednak cena 9,99$ jest dostępna dla wszystkich chętnych i obejmuje wymienione wcześniej aplikacje, pod warunkiem, że wykupimy subskrypcje do 2 grudnia 2013 8 grudnia 2013 końca grudnia 2013 roku (promocja została przedłużona ponownie). Musimy również zgodzić się na podpisanie umowy na 12 miesięcy.

W praktyce możemy zrezygnować z subskrypcji przed upływem 30 dni i nie poniesiemy żadnych kosztów, nawet za pierwszy miesiąc subskrypcji. Jeśli jednak spóźnimy się z rezygnacją, to będziemy musieli zapłacić 50% pozostałego zobowiązania, czyli jeżeli zrezygnujemy 31 dnia, i tak zapłacimy za 6 kolejnych miesięcy.

Czy oferta jest atrakcyjna? Pierwszy haczyk polega na tym, że kwota 9,99$ jest podana przed naliczeniem lokalnych podatków, czyli np. naszego VAT. Po drugie, oferty dla Europy są przeliczane na Euro jeden do jednego. W efekcie miesięczna opłata będzie wynosiła 12,29 Euro, czyli około 51,50 złotych. Dla osoby, która dwa razy w miesiącu zmniejsza fotki na potrzeby sieci, to oczywiście za dużo, powstaje jednak pytanie czy w ogóle potrzebuje do tego celu Photoshopa oraz czy do tej pory posiadała legalną wersję tego programu? Jeśli weźmiemy pod uwagę, że Photoshop CS 5, czyli znacznie starsza wersja, dla nauczycieli, studentów i uczniów kosztował około tysiąca złotych, to przez okres 12 miesięczny zapłacimy niewiele ponad połowę tej kwoty, która dodatkowo zostanie rozłożona na raty i dostajemy nie tylko Photoshopa, ale również Lightrooma oraz wszystkie aktualizacje, które pojawią się w między czasie. Mówimy również o standardowej wersji, a nie dla uczniów. Wygląda to zdecydowanie atrakcyjnie, chociaż nie tak dobrze jak 9,99$ miesięcznie...

Po 12 miesiącach oferta zostanie automatycznie przedłużona za standardową, nie promocyjną stawkę. (przedstawiciel Adobe poinformował mnie, że cena zostanie zachowana w kolejnym okresie rozliczeniowym). Jeśli w ciągu tego czasu nie damy się przekonać, że Photoshop CC i Lightroom są nam niezbędne do życia, musimy zrezygnować z subskrypcji, żeby przedłużyć subskrypcji o kolejny okres.

Jak zwykle wszystko sprowadza się do pytania, czy Photoshop jest dla nas narzędziem pracy, czy używamy go po prostu dlatego, że ktoś kiedyś nam powiedział, że najlepiej z niego skorzystać, bez względu na to jaką operacje na obrazie chcemy wykonać i się po prostu przyzwyczailiśmy, w czym łatwa dostępność wszelkich tutoriali zdecydowanie pomogła.

Przy okazji warto również dodać, że nauczycielom, studentom i uczniom też trafił się łakomy kąsek. Zestaw aplikacji: Photoshop, Illustrator, InDesign, Adobe Muse, Acrobat XI Pro, Premiere, After Effects i resztę aplikacji z zestawu Creative Cloud w postaci subskrypcji można nabyć za 19,99 Euro miesięcznie uwzględniając wszystkie podatki. To cena o 10 Euro niższa niż poprzednia propozycja dla uczących się i przeszło trzy razy niższa niż standardowy dostęp do wszystkich aplikacji Creative Cloud.

Ofertę dla fotografów można znaleźć tutaj, ofertę edukacyjną większego pakietu tutaj.
Aktualizacja Aktualizacja 10.12.2013 12:18

Hej, jesteśmy na Google News - Obserwuj to, co ważne w techu

Więcej na tematy:

promocjasubskrypcja