Adobe

Darmowy Photoshop Express już w Sklepie Windows

14

Marka Photoshop jest znana prawie każdemu i dostępna na coraz większej ilości platform i to w różnych odmianach tego programu. Niedawno do Sklepu Windows zawitała darmowa wersja Photoshop Express, która doskonale powinna wkomponować się w trend sieci społecznościowych i ogromnej masy zdjęć tam udost...

Marka Photoshop jest znana prawie każdemu i dostępna na coraz większej ilości platform i to w różnych odmianach tego programu. Niedawno do Sklepu Windows zawitała darmowa wersja Photoshop Express, która doskonale powinna wkomponować się w trend sieci społecznościowych i ogromnej masy zdjęć tam udostępnianych. Sprawdźmy więc na co stać Photoshopa w wersji dla Windows 8/RT.

Przy pierwszym uruchomieniu aplikacja wita nas naturalnie krótkim poradnikiem i pokazem możliwości. Następnie przechodzimy do ekranu głównego, gdzie musimy wybrać pomiędzy trzema źródłami naszych zdjęć, którym chcemy się przyjrzeć i ewentualnie poprawić. Do wyboru mamy naszą lokalną bibliotekę zdjęć, chmurę Adobe Revel oraz bezpośredni dostęp do kamery. Po wskazaniu zdjęcia przechodzimy do ekranu edycji, gdzie dzieje się cała "magia".

Jak przystało na aplikację dla systemu Windows 8, wszystkie funkcje znajdziemy na dolnym pasku, uaktywnianym prawym przyciskiem myszy lub dotykowym gestem od górnej ramki ku dołowi. Zaczynając od lewej, możemy przebierać pomiędzy opcją przycięcia i obrotu zdjęcia, manipulacji kolorystyką i kontrastem czy balansem bieli i ekspozycji. Dostępne są także funkcje automatycznego dostosowania tych parametrów, z których warto od czasu do czasu skorzystać, ponieważ radzą sobie nadzwyczaj dobrze i pokrywają się z naszymi planami wobec zdjęcia.

Użytkownik może skorzystać również ze sporej oferty filtrów, określonych tu mianem "Looks". Dostępne są dwie kategorie, z których pierwsza jest zupełnie darmowa, zaś druga to paleta filtrów płatnych (ich cena to 10,99zł). Kolejnym płatnym dodatkiem jest funkcja redukcji szumów - jej możliwości możemy oczywiście wypróbować zupełnie za darmo, zaś zaaplikowanie zmian na zdjęciach będzie nas kosztować 17,99 zł.

Podobnie jak większość aplikacji tego typu Photoshop Express pozwala nam na udostępnienie efektów naszej pracy za pomocą innych zainstalowanych w systemie aplikacji jak Twitter, Poczta czy SkyDrive. Możliwościami aplikacji Photoshop Express nie jestem zawiedziony, ponieważ w jej nazwie słowem klucz jest "express", a nie "Photoshop". Jej dostępność zupełnie za darmo w Sklepie Windows kusi do wypróbowania, do czego gorąco zachęcam.

Hej, jesteśmy na Google News - Obserwuj to, co ważne w techu