Xbox

To dla wielu może być jeszcze jeden powód, by NIE kupować Xbox One

Kamil Świtalski
To dla wielu może być jeszcze jeden powód, by NIE kupować Xbox One
28

Napływają nowe informacje na temat Project xCloud, rewolucyjnej usługi streamingowej od Microsoftu. Teraz dowiedzieliśmy się, że oferować ona będzie dostęp do pełnej biblioteki tytułów z Xbox One!

Ostatnie lata to dla Microsoftu usługi, usługi, usługi i... jeszcze więcej usług. Zarówno w kwestii oprogramowania, jak i konsol. Zresztą na dobrą sprawę — to właśnie oni rozpoczęli wielką rewolucję na tych ostatnich, startując z płatnym dostępem do Xbox Live Arcade. Ale to były początki — obecnie na konsolach Xbox jest ich coraz więcej — a już teraz wiemy, że na tym jeszcze nie koniec. Nadchodzące lata zapowiadają się na streamingową rewolucję — i Microsoft chce być jej czołówce. Stąd o ich Project xCloud regularnie słyszymy coraz więcej. A nowe wieści powinny ucieszyć wszystkich zainteresowanych grami z Xbox One, którzy nie mają najnowszej konsoli Microsoftu. Możliwe że związane z nimi zaległości wkrótce nadrobicie na konkurencyjnych urządzeniach.

Zobacz też: Zaskakująca współpraca dwóch gigantów na rzecz „nowych rozwiązań dla gier i SI opartych na chmurze”

Wszystkie gry z Xbox One dostępne w ramach Project xCloud

Project xCloud wzbudza wiele emocji. Dla wyglądających przyszłości konsol — to właśnie on jest jednym z pierwszych zwiastunów futurystycznej, bliskiej ideału, gry w chmurze. Nie brakuje też sceptyków, którzy podchodzą do tematu dość ostrożnie i wszystkie te zachwyty gaszą zestawem argumentów na temat ograniczeń współczesnej technologii. Mimo wszystko kreowana przez Microsoft wizja kusi — to prawdopodobnie dopiero po pierwszych testach będzie można powiedzieć na ich temat coś więcej. Ale firma wie jak skutecznie zaostrzyć apetyt na przygotowywane przez siebie nowości.

Dowiedzieliśmy się właśnie, że Project xCloud będzie wspierał CAŁĄ bibliotekę gier z Xbox One (tak, to ten moment, w którym można żartować, że nie ma ich wielu — bo przecież tam nie ma gier). Usługa będzie w stanie streamować wszystkie tamtejsze tytuły bez konieczności wprowadzania jakichkolwiek zmian przez ich twórców — a kiedy takowe zajdą... automatycznie zostaną zaktualizowane także w wariancie dla xCloud. Raczej nikogo nie będzie specjalnie dziwić to, że wszystko będzie działać w oparciu o chmurę Azure. Aha, co bardziej zaangażowani wydawcy (m.in. Capcom czy Paradox Interactive) już teraz mogą testować swoje produkcje za pośrednictwem platformy.

Zobacz też: Zaczęło się niepozornie, skończyło rewolucją. Xbox to mocna marka, której konkurencja powinna się obawiać

Na finalną wersję Project xCloud jeszcze chwilę zaczekamy — ale każdym kwartał coraz bardziej zbliża nas do oficjalnej premiery. Niedawno rozpoczęto jej testy alfa, w ramach których pracownicy Microsoftu mogą testować ją w domowym zaciszu. Poza tym usłyszeliśmy też co nieco na temat publicznej bety, która miałaby wystartować jeszcze w tym roku. Nie mogę się doczekać — po cichu liczę że uda mi się na własnej skórze przekonać jak to wypadnie w praktyce. A przy tak bogatej bibliotece — może nareszcie uda mi się nadrobić zaległości, których zakup od lat przekładam i przekładam...

Źródło

Hej, jesteśmy na Google News - Obserwuj to, co ważne w techu