Felietony

Programowanie w logo dla najmłodszych czyli pierwsze dziecko Beast Fund

Grzegorz Marczak
Programowanie w logo dla najmłodszych czyli pierwsze dziecko Beast Fund
16

Pamiętacie Beast Fund, pisałem o nich na Antyweb. Inkubator mobilnych aplikacji wspierany kapitałowo przez Michała Brańskiego a prowadzony przez Agatę Kozak z planami inwestycji 2 milionów złotych w mobilne produkty. Niedawno dostałem do Agaty mail z informacją o jak rozumiem pierwszej wyiknub...

Pamiętacie Beast Fund, pisałem o nich na Antyweb. Inkubator mobilnych aplikacji wspierany kapitałowo przez Michała Brańskiego a prowadzony przez Agatę Kozak z planami inwestycji 2 milionów złotych w mobilne produkty.

Niedawno dostałem do Agaty mail z informacją o jak rozumiem pierwszej wyiknubowanej aplikacji czyli Move the Turtle. Programming for kids. Autorem tej gry jest Krzysiek Szatyński, który z pomysłem zgłosił się do Beast Fund.

W samą grę jeszcze nie grałem (a właściwie jeszcze nie grały moje dzieci) ale z pewnością ją wypróbuje, wprawdzie moj 6 latek nie włada jeszcze angielskim ale pewnie tata przyjdzie mu z pomocą.

To co można powiedzieć, o tej produkcji to, że wizualnie robi bardzo dobre wrażenia ale przede wszystkim jest w bardzo dobrej kategorii czyli edukacja dla dzieci. Do tego wszystkiego jeszcze cała zabawa przypomina programowanie w logo. Pamiętacie logo? Teraz dzięki prostej zabawie w programowanie (sterujemy małym żółwiem) i ładnej oprawie graficznej małe dzieci mają szansę nauczyć się logicznego myślenia jednocześnie dobrze się bawiąc.

Urządzenia mobile są idealnym narzędziem do stymulowania rozwoju dziecka poprzez gry edukacyjne. Nie ma bowiem nic bardziej wciągającego niż dobrze oprawiona graficznie rozrywka dla najmłodszych, która jednocześnie pobudza logiczne myślenie. W kategorii tej są naprawdę bardzo duże pieniądze, rodzice nie żałują kilku dolarów widząc jak ich dziecko rozwiązuje zagadki, uczy się czytać itp.

Zresztą te proste gry edukacyjne dla dzieci świetnie wpisują się w rosnący trend związany z mobilną edukacją. Wcześniej czy później dotrze ona wszędzie jako jedna z podstawowych form przyswajania wiedzy. Warto więc już teraz być obecnym na tym rynku i budować swoją pozycję.

Nie dziwię się więc, że Beast Fund zaczyna z taką aplikacją. Wprawdzie kategoria jest mocno zatłoczona ale zakładam, że dobry jakościowo produkt zostanie dostrzeżony. Już zresztą pojawiło się o nim sporo wzmianek w serwisach opisujących mobilne aplikacje. Nasza recenzja pojawi się niedługo na AntyApps.

Hej, jesteśmy na Google News - Obserwuj to, co ważne w techu

Więcej na tematy:

Aplikacje mobilne