0

Program dla dobrych firm od Orange

Tworzysz startup i chcesz rozwijać go pod okiem ekspertów? Weź udział w trzeciej edycji akceleratora startupów Orange Fab. Na zgłoszenie się do programu masz czas do 6 stycznia 2016 roku. Dowiedz się, dlaczego warto się zgłosić. Dlaczego warto wziąć udział w Orange Fab? Oto 3 powody: 3 miesiące z najlepszymi ekspertami 12 tygodni – tyle […]

Tworzysz startup i chcesz rozwijać go pod okiem ekspertów? Weź udział w trzeciej edycji akceleratora startupów Orange Fab. Na zgłoszenie się do programu masz czas do 6 stycznia 2016 roku. Dowiedz się, dlaczego warto się zgłosić.

Dlaczego warto wziąć udział w Orange Fab? Oto 3 powody:

3 miesiące z najlepszymi ekspertami

12 tygodni – tyle będzie trwać programu akceleracyjny Orange Fab. Podczas trzech miesięcy przedsiębiorcy będą ciężko pracować nad swoimi produktami, modyfikować je pod wpływem pomysłów ekspertów i rozwijać zgodnie z zasadami tworzenia startupów. Wszystko po to, by zainteresować jury konkursu, które nagrodzi najciekawszy produkt. Zespół go tworzący może liczyć na inwestycję i dalszą współpracę z Orange.

Przedsięwzięcia, które przejdą selekcje organizatorów, będą pracowały nad swoimi produktami pod czujnym okiem ponad czterdziestu ekspertów z 32 krajów. Wśród nich znajdą się m.in.:

Mentorzy Orange Polska
Piotr Muszyński – Wiceprezes Zarządu ds. Operacyjnych, Dariusz Boduch – Dyrektor Marketingu Ofert Multimedialnych, Jowita Bukowińska – Dyrektor Zarządzania Zasobami Operacyjnymi Sieci.

Mentorzy ekosystemu
Agnieszka Lewandowska – Startup School, Bartłomiej Gola – SpeedUp Group, Grzegorz Marczak – Antyweb.

Zespół Orange Fab Polska
Joanna Bruździak – Kierownik Wydziału Inkubacji Innowacyjnych Rozwiązań, Agnieszka Węcławek – Ekspert R&D, Marcin Franczyk – Kierownik Projektu.

Pełna lista ekspertów dostępna jest pod tym adresem.

40 tysięcy złotych i wsparcie Orange

Główną nagrodą jaką otrzyma zespół najlepiej oceniony przez jury jest 40 tysięcy złotych na współpracę z Orange. Uczestnicy wezmą udział w 12-tygodniowym programie, a podczas całej inicjatywy będą mieli okazję wziąć udział w ponad 22 eventach związanych z przedsiębiorczością. Oprócz dostępu do mentorów z wielu branż, uczestnicy będą mogli korzystać z przestrzeni biurowych, zasobów technicznych i marketingowych Orange Polska.

Międzynarodowa współpraca i szansa na globalizację

Udział w programie to też świetna okazja na wymianę doświadczeń z uczestnikami, którzy aplikują do programu z całego świata. Rekrutacja do tegorocznej edycji akceleratora Orange Fab została bowiem rozszerzona na kraje Europy Środkowo-Wschodniej. Program działa aktualnie w dziesięciu państwach Grupy Orange, dlatego też sam udział w programie może przynieść wiele korzyści i szans np. na ewentualną globalizację zgłoszonych pomysłów.

Sukcesy poprzednich edycji

Wśród finalistów poprzednich edycji Orange Fab, którym skutecznie udało się rozwinąć produkt znajdują się m.in.: wizyta.pl – system rezerwacji i zarządzania, oraz hollo.pl – aplikacja, za pomocą której szybko przywołamy pomoc drogową. Aplikacja jest już dostępna w Orange App Centere w zakładce Orange Poleca.

Organizator akceleratora stara się też znaleźć najciekawsze przedsięwzięcia samodzielnie. Jako Partner Wolves Summit ufundował jej uczestnikowi – Deskdoo – dziką kartę do programu akceleracji.

Zachęca też do obejrzenia materiałów wideo z uczestnikami poprzednich edycji:

Hollo:

InPay

Przyjmowanie zgłoszeń do programu Orange Fab Polska zakończy się 6.01.2015. Nie zwlekaj jednak i zgłoś swój startup już dziś.