Felietony

Priority Inbox w mobilnym Gmailu

Grzegorz Marczak
Priority Inbox w mobilnym Gmailu
11

Kiedy we wrześniu 2010 roku Google wprowadziło do Gmaila Priority Inbox byłem przekonany, że będzie to pomocne narzędzie pomagające uporządkować nasze maile. Priority Inbox miał sam nadawać naszym mailom priorytet – my jako właściciel skrzynki mieliśmy mieć wpływ na trafność decyzji i jakość działa...

Kiedy we wrześniu 2010 roku Google wprowadziło do Gmaila Priority Inbox byłem przekonany, że będzie to pomocne narzędzie pomagające uporządkować nasze maile. Priority Inbox miał sam nadawać naszym mailom priorytet – my jako właściciel skrzynki mieliśmy mieć wpływ na trafność decyzji i jakość działania mechanizmu. Niestety przynajmniej w moim przypadku bardzo szybko zapomniałem o priorytetach w gmailu, nie wiem czy jest to spowodowane mechanizmem który moim zdaniem nie był efektywny czy tez faktem, że Priority Inbox jest oddzielnie od standardowego Inboxa (a przynajmniej tak mam ustawione). Testuję za to intensywnie Taskforce, bardzo ciekawy i prosty dodatek pozwalający przekształcić ważne maile w zadania i aktywności.

W każdym razie Google zdecydowało się na wprowadzenie Priority Inbox również do mobilnej wersji gmaila (swoją drogą osobiście nigdy nie korzystam w telefonie z gmaila przez www). Tak więc użytkownicy którzy mają tę funkcję włączoną będą mieli dostęp do swojej skrzynki z priorytetami również w wersji mobilne. W menu pojaw nam się nowa sekcja w której będziemy mieli podział na maile ważne ale nieprzeczytane, oznaczone gwiazdką, wszystkie.

Dodatkowo na głównej liście z mailami, te które system uzna za ważne zostaną oznaczone w podobny sposób jak w klasycznej wersji Gmaila.

Hej, jesteśmy na Google News - Obserwuj to, co ważne w techu

Więcej na tematy:

GmailMobile