VOD

Najciekawsze premiery tygodnia - nowe filmy i seriale. Co obejrzeć?

Konrad Kozłowski
Najciekawsze premiery tygodnia - nowe filmy i seriale. Co obejrzeć?
0

Co nowego w tym tygodniu? M. in. nowy polski film "Freestyle" na Netflix, trzeci film o Herculesie Poirot "Duchy w Wenecji", 3. sezon "The Morning Show". Zobaczcie premiery tygodnia.

Freestyle

Młody rapowiec z Krakowa, który ma mroczną historię przestępczą, poszukuje środków finansowych, aby opłacić studio nagraniowe. Zmuszony przez okoliczności, wraca do swoich wcześniejszych działań i związku z nielegalnym światem, aby zdobyć potrzebne pieniądze na swoje muzyczne przedsięwzięcie. Jednakże, decyduje się na ryzykowny interes związany z narkotykami, co może wiązać się z wieloma negatywnymi konsekwencjami nie tylko dla niego.

Premiera 13 września na Netflix.

Sound of Freedom. Dźwięk wolności

Opowieść prawdziwa o Timie Ballardzie, byłym agentem rządowym USA, który postanawia zrezygnować ze swojej dotychczasowej kariery, aby oddać się misji ratowania dzieci przed przyszłością, która jest gorsza od śmierci. Jak zapowiada dystrybutor, pomimo trudnego tematu, twórcy filmu unikają drastycznych scen i zamiast tego budują ładunek emocjonalny przekazu w sposób subtelny, ale jednocześnie wyrazisty.

W kinach od 15 września.

Duchy w Wenecji

Akcja filmu rozgrywa się tuż po zakończeniu II wojny światowej w Wenecji, w wigilię Wszystkich Świętych. Herkules Poirot, który postanowił spędzić emeryturę w tym wspaniałym mieście, zostaje wciągnięty w spirytystyczny seans odbywający się w zrujnowanym pałacu. Gdy jeden z uczestników tego spotkania zostaje zamordowany, detektyw musi rozwiązać tę zagadkę śmierci, głęboko zagłębiając się w świat cieni i tajemnic nawiedzonej posiadłości. Film oparty na powieści Agathy Christie pt. "Wigilia Wszystkich Świętych".

W kinach od 15 września.

Teściowie 2

Weronika i Łukasz, para, która w pierwszej części miała swoje trudności, postanawiają dać sobie drugą szansę i zapraszają swoją rodzinę na ślub i przyjęcie weselne w nadmorskiej miejscowości. Wśród gości pojawiają się dobrze znani już widzom bohaterowie: Wanda i Tadeusz, którzy przybyli z psem Mirelką oraz rozwiedziona Małgorzata, która przyszła w towarzystwie młodszego o kilkanaście lat Jana i swojej matki. Cała ta sceneria nadmorskiego otoczenia, drinki, roznegliżowani plażowicze, sprawiają, że członkowie rodziny pary młodej zaczynają stopniowo zrzucać swoje maski i coraz bardziej otwierają się na siebie.

W kinach od 15 września.

The Morning Show 3. sezon

W trzecim sezonie przyszłość stacji telewizyjnej UBA zostaje podana w wątpliwość, a lojalność jest wystawiana na próbę, kiedy ogromny koncern technologiczny zaczyna wykazywać zainteresowanie firmą UBA. W wyniku tego tworzą się nieoczekiwane sojusze, prywatne tajemnice stają się bronią, a wszyscy bohaterowie zostają zmuszeni do stawienia czoła swoim głęboko zakorzenionym wartościom, zarówno w obszarze newsroomu, jak i poza nim.

Premiera 13 września na Apple TV+.

Poker Face

Serial "Poker Face" to dziesięcioodcinkowy thriller kryminalny stworzony przez Rianna Johnsona. W tej produkcji Natasha Lyonne wciela się w postać Charlie Cale, kobiety obdarzonej niezwykłą zdolnością do wykrywania kłamstw. Kiedy Charlie wyrusza w podróż swoim samochodem Plymouth Barracuda, na każdym przystanku napotyka na zagadkowe przestępstwa, które musi rozwiązać, oraz grupę osób uwikłanych w te zbrodnie.

Premiera 15 września na SkyShowtime.

Wilk

Serial "Wilk" to adaptacja powieści Mo Hayder o tym samym tytule. Fabuła skupia się na dwóch równoległych wątkach. Pierwszy z nich dotyczy policjanta, który obsesyjnie próbuje rozwikłać zagadkę porwania i zabójstwa swojego młodszego brata sprzed lat. Jego uwaga koncentruje się na pewnym pedofilu o nazwisku Penderecki, który właśnie opuścił więzienie i zamieszkał w okolicy. Drugim wątkiem jest historia dwóch mężczyzn, którzy wtargnęli do domu zamożnej rodziny i terroryzują ją. Porównania z filmem "Funny Games" wydają się być uzasadnione, choć psychopatyczne zachowanie bohaterów serialu może być jeszcze bardziej makabryczne i przerażające.

Premiera 14 września na HBO Max.

 

 

Hej, jesteśmy na Google News - Obserwuj to, co ważne w techu