Acer

Prawdziwe monstrum Predator Orion 900 i cudowny monitor z HDR Predator X35 - Acer otwiera IFA

KK
Konrad Kozłowski
4

Zgodnie z tradycją Acer jeszcze przed właściwymi targami IFA organizuje swoją konferencję. Poznaliśmy na niej między innymi prawdziwe monstrum Predator Orion oraz zakrzywiony monitor z HDR-em, czyli Predator X35. 

Predator Orion 9000 - istne monstrum

Jak przyznaje sam Acer, ten komputer jest nie jest urządzeniem dla każdego. To sprzęt, który ma sprostać najbardziej wymagającym graczom oraz twórcom treści wideo oraz VR. Już sam jego wygląd sugeruje właśnie takie zastosowanie - czarno-srebrna obudowa oferuje sporą dowolność w doborze podświetlenia RGB i wysoki komfort w dostępie do wnętrza komputera. Nie są wymagane żadne narzędzia, by zdjąć boczne ścianki - zastosowano tu mechanizm, który wymaga jedynie lekkiego naciśnięcia przez użytkownika. Za temperaturę wewnątrz odpowiada system IceTunnel 2.0, który dzieli przestrzeń w środku na kilka indywidualnie traktowanych stref chłodzenia. Co więcej, użytkownicy będą mogli sam skonfigurować chłodzenie na własną rękę, umieszczając w środku do 5 wentylatorów. Nie zabrakło chłodzenia cieczą procesora, za które odpowiada CoolMaster.

Specyfikacja Oriona 9000 jest równie kosmiczna, co obudowa. Acer wskazał na układ AMD Radeon™ RX Vega (komputer obsłuży ich aż 4), 18-rdzeniowy Intel Core i9 Extreme Edition oraz aż 128 GB pamięci RAM. Całość uzupełniają dwa porty USB 3.1 2 generacji (typu A i typu C), USB 3.1 1 generacji (typu C oraz 7 typu A) oraz dwa klasyczne porty USB 2.0 (typ A). Jeśli ktokolwiek potrzebowałby aż tylu, to do dyspozycji będą trzy sloty M.2. Alternatywą dla karty AMD będzie duet od NVIDII, czyli dwie sztuki GeForce GTX 1080Ti. Dostępność: od listopada, od 1999 euro.

Predator X35 - takiego monitora jeszcze nie widziałeś!

Acer nie od dziś próbuje dogodzić graczom także pod względami wizualnymi. Monitory z serii Predator doczekały się nowego członka, a jest nim model X35. Jego przekątna to aż... 35 cali i mamy do czynienia z proporcjami boków równymi 21:9 i zakrzywieniem 1800R dopasowanym do ludzkiego oka. To przekłada się na rozdzielczość 3440 na 1400 pikseli. Nie mogło zabraknąć wsparcia dla technologii NVIDIA G-Sync, ale pokuszono się także o obsługę HDR (Acer HDR Ultra). Acer sięgnął po technologię LED pozwalającą na zarządzanie aż 512 indywidualnie kontrolowanymi rejonami na wyświetlaczu - dzięki temu można je wygodnie podświetlać tylko wtedy, gdy zajdzie taka potrzeba. Nikogo chyba nie zdziwi czas rekacji na poziomie 4 ms i odświeżaniu równemu 200 Hz. Dostępność: od I kwartału 2018.

Słuchawki Predator Galea 500 oraz mysz Predator Cestus 500

Uzupełniając swoje portfolio Acer wprowadzi do oferty zestaw słuchawkowy i mysz Predator. Pierwsze z akcesoriów, Predator Galea 500,  ma cechować się nie tylko głębokim i wyraźnym dźwiękiem, ale także ciekawą technologią TrueHarmony 3D Soundscape odpowiedzialną za jego ukierunkowanie. Jeśli będziemy poruszać głową, na przykład grając na kilku monitorach, algorytmy i procesor wewnątrz słuchawek przetworzą dźwięk nadając mu właściwą przestrzenność. Mysz Predator Cestus 500 wyróżnia się wygodnym przełączaniem pomiędzy kilkoma wariantami oporu kliknięć i 8 konfigurowalnymi przyciskami. Całości dopełnia 8 wzorów podświetlenia i 5 gotowych do użycia profili ustawień. W sprzedaży od listopada, zestaw słuchawkowy kosztować będzie 299 euro, mysz 89 euro.

 

Hej, jesteśmy na Google News - Obserwuj to, co ważne w techu

Więcej na tematy: