Polska

Prawie się udało przetrwać wakacje bez upadłości biur podróży – Ok Services Travel odwołuje wycieczki

GU
Grzegorz Ułan
7

Nie dalej jak kilka dni temu oglądałem w telewizji wywiad z przedstawicielem jednego ze zrzeszeń biur podróży, pełnego optymizmu i zadowolenia z tegorocznych wyjazdów, organizowanych przez polskie biura podróży. Z pewnością jest lepiej niż przez ostatnie lata, gdzie regularnie padały kolejne biura....

Nie dalej jak kilka dni temu oglądałem w telewizji wywiad z przedstawicielem jednego ze zrzeszeń biur podróży, pełnego optymizmu i zadowolenia z tegorocznych wyjazdów, organizowanych przez polskie biura podróży. Z pewnością jest lepiej niż przez ostatnie lata, gdzie regularnie padały kolejne biura. W tym roku udało się bez takich niespodzianek do połowy sierpnia.

Dziś na swojej stronie internetowej Ok Services Travel w dość lakoniczny sposób poinformowano o odwołaniu dzisiejszych wycieczek z prośbą o nie przychodzenie na miejsce zbiórek. Sami klienci zostali o tym powiadomieni SMS-em na kilka godzin przed wylotem!

Tak naprawdę nie wiem, co powiedzieć na takie potraktowanie, bo mało profesjonalne to za mało. Do tego właściciele biura skasowali konto na Facebooku, gdzie jeszcze można było na bieżąco informować klientów o stanie sytuacji - http://www.facebook.com/OKejowo.

Niezmiernie przykro mi z powodu tego, co spotkało niedoszłych wczasowiczów. Przecież wiąże się to z szeregiem problemów, kosztów, organizacji urlopów, czasu, a teraz po prostu zostali na lodzie. Chyba jedynym na ten czas sposobem na pewne wakacje jest własna organizacja takich wyjazdów, nie wiem czy jest coś, ktoś w tym kraju gotowy zagwarantować pewny wyjazd za pośrednictwem biura podróży. Jedyne, co można na dziś doradzić, jeśli już zdecydujecie się na wyjazd z biurem podróży, to sprawdzać biura po kątem ich ubezpieczenia na wypadek takich zdarzeń. Powyższe biuro było ubezpieczone jedynie na 58 tys złotych...

Hej, jesteśmy na Google News - Obserwuj to, co ważne w techu

Więcej na tematy:

Bankructwo