Przeglądarki internetowe

Nareszcie nastał porządek w rozszerzeniach w Chrome! Oto świetna sztuczka

KK
Konrad Kozłowski
7

To dość zaskakujące, że Chrome doczekał się takiej opcji dopiero teraz, ale lepiej późno niż wcale. Porządek w skrótach do rozszerzeń nareszcie może zapanować, wystarczy, że wykonacie jedną, niezbyt skomplikowaną czynność.

Rozszerzenia i dodatki do przeglądarek potrafią ułatwić, przyspieszyć i lepiej zorganizować pracę rozbudowając możliwości programu, którego używamy tak często. Moja lista wtyczek wcale nie jest aż tak rozbudowana, ale bez kilku z nich nie wyobrażam sobie pracy i rozrywki. Począwszy od tych podstawowych, jak rozszerzenia zapisujące treści na później w różnych usługach, po te organizujące przestrzeń do pracy. Moim ulubionym dodatkiem jest OneTab, który zamyka wszystkie aktywne karty i tworzy listę z linkami, byśmy mogli w późniejszym czasie do nich wrócić. Można otwierać je pojedynczo, ale istnieje też opcja przywrócenia wszystkich jednocześnie, co bywa bardzo pomocne. Nie ma też problemu z podzieleniem się linkiem do całego zestawienia linków, więc można znajomym lub współpracownikom szybko podesłać pełną listę potrzebnych stron.

Nowe menu dla skrótów rozszerzeń w Chrome

Chrome (jak również inne przeglądarki) nigdy wcześniej nie pozwolił na lepszą organizację skrótów, poza wrzuceniem ich zaraz obok paska adresu i ewentualne schowanie kilku z nich pod przyciskiem "więcej". Dzięki wciąż eksperymentalnej funkcji, możemy je umieścić właśnie w takim rozsuwanym menu.

Wystarczy, że udacie się pod adres chrome://flags, odnajdziecie pozycję zatytułowaną Extensions Toolbar Menu i ją uruchomicie. Po restarcie przeglądarki zauważycie, że wszystkie skróty rozszerzeń zniknęły - teraz znajdują się pod ikonką dodatków, którą umieszczono zaraz obok paska adresu. Niestety, ze względu na fakt, że funkcja ta jest jeszcze rozwijana, niemożliwe jest wyciągnięcie żadnego ze skrótów na wierzch, by był łatwiej dostępny, ale możliwe, że już wkrótce ulegnie to zmianie.

Docierają do mnie informacje, że nie u wszystkich użytkowników ta nowa funkcja jest dostępna, nawet pod flagą. Bardzo możliwe, że nawet jako eksperyment, funkcja jest udostępniania falami i nie wszyscy mają możliwość jej uruchomienia w tym momencie, dlatego sprawdzajcie co jakiś czas zakładkę z flagami, być może niedługo się pojawi.

Hej, jesteśmy na Google News - Obserwuj to, co ważne w techu