Samsung

Poznaliśmy już wszystkie Wasze wizje telewizji przyszłości, niestety kino domowe Samsung HT-F5550 mamy tylko jedno

GU
Grzegorz Ułan
14

Przyszedł czas na najprzyjemniejszą część konkursu, który organizowaliśmy dla Was wspólnie z Samsung Electronics Polska oraz firmą Traf 10, w którym do wygrania był zestaw kina domowego Samsung HT-F5550, a mianowicie wybranie zwycięzcy w nim. Aby mieć szanse na wygraną wystarczyło w komentarzach pod...

Przyszedł czas na najprzyjemniejszą część konkursu, który organizowaliśmy dla Was wspólnie z Samsung Electronics Polska oraz firmą Traf 10, w którym do wygrania był zestaw kina domowego Samsung HT-F5550, a mianowicie wybranie zwycięzcy w nim. Aby mieć szanse na wygraną wystarczyło w komentarzach pod wpisem nakreślić własną wizję telewizji przyszłości. Jak według Was będzie wyglądała za kilka lat. Czy pozostanie już tylko telewizja hybrydowa i jak według Was powinna wyglądać, by przyjęła się na rynku w powszechnym użyciu.

Nagroda

Główną nagrodą w konkursie było kino domowe Samsung HT-F5550. Mocny zestaw z 1000W w systemie 5.1. Wysokiej jakości dźwięk zapewnia kodek DTS Neo:Fusion. Obraz 3D w Full HD. Dzięki Samsung HT-F5550 mamy możliwość odtwarzania, poza standardowymi nośnikami, Blu-ray 3D. Po szczegółową specyfikację wraz z dokładnymi wymiarami tego zestawu zapraszam na stronę produktu. Do tego zestawu dodajemy jeszcze Hobbit: niezwykła podróż” na Blu-ray. Dla osób które zajęły 2 i 3 miejsce mamy natomiast Hobbit: niezwykła podróż” na DVD.

Zwycięzcy

Nie przedłużając więc oto zwycięzca konkursu, który już niedługo będzie mógł cieszyć się zestawem HT-F5550. Zostaje nim Piotr Gałaman. Drugie miejsce zajmuje Monika a trzecie Sebastian Szwed.

Oto zwycięski tekst na temat telewizji przyszłości:

Prosta wizja rozwoju: Telewizor z funkcjonalnością smartfonów jako zastępstwo dla telefonów stacjonarnych, technologia rozszerzającą social tv, można ujawnić dostępność i stwierdzić dostępność osób z określonej puli znajomych oglądających to samo w tym samym czasie, skontaktować się z nimi na wideokonferencji, wspólnie reagować. Możliwość przełączenia obrazu, rozmowy na telefon/tablet przez sieć domową. Możliwość wspólnego oglądania ze znajomymi filmu np ze wspólnych wakacji, lub kupionego filmu z odtwarzacza po wykupieniu za pośrednictwem telewizora, za drobną opłatą licencji na jednorazowe odtworzenie na więcej niż jednym ekranie, streaming z odtwarzacza via internet wspierany w razie potrzeby buforem na serwerach dystrybutora filmu. Możliwość oceniania maksymalnie trzema symbolami trwającego programu w sposób docierający w czasie rzeczywistym do nadawcy, odbieranie informacji o ocenie wystawionej przez osoby z książki adresowej konta personalizującego wszystkie urządzenia, interaktywny wpływ na treść przekazu w ramach zaproponowanych wariantów. Powyższe w oparciu o otwarte standardy. Od użytkownika zależy zakres udostępniania danych oraz zakres zezwolenia na śledzenie w celu dopasowania reklamy, co zmusi do oferowania usług zabiegających o czasowe udostępnienie informacji. Telewizor sam winien być routerem tworzącym sieć radiową urządzeń w puli usług powiązanych z tv. Możliwość tworzenia kont na telewizorze, konto domowe dla wszystkich z filtrowanymi informacjami dla wszystkich userów (np, Adam dostał maila, ale przeczytać może dopiero po przelogowaniu lub z innego urządzenia) i logowanie do kont poszczególnych userów umożliwiający spersonalizowany dostęp do usług komunikacyjnych. Logowanie na innym telewizorze od razu umożliwia dostęp do ustawień i usług. Komunikaty głosowe. Ewolucja istniejących rozwiązań, nic więcej.

Zwycięzcom i wszystkim osobą biorącym udział w konkursie serdecznie gratuluję, zwycięzców oczywiście proszę o kontakt z redakcją.

Hej, jesteśmy na Google News - Obserwuj to, co ważne w techu