Sony

Pożegnajcie się z Project Morpheus. Oto PlayStation VR - wirtualna rzeczywistość dla konsoli Sony

Tomasz Popielarczyk
Pożegnajcie się z Project Morpheus. Oto PlayStation VR - wirtualna rzeczywistość dla konsoli Sony
6

Pamiętacie Project Morpheus? No to najwyższa pora o nim zapomnieć. Teraz gogle VR od Sony noszą nazwę PlayStation VR. Podczas odbywającego się właśnie w Japonii Tokyo Games Show producent ujawnił również listę gier, w które zagramy w wirtualnej rzeczywistości. Sony teraz oficjalnie zapowiedziało...

Pamiętacie Project Morpheus? No to najwyższa pora o nim zapomnieć. Teraz gogle VR od Sony noszą nazwę PlayStation VR. Podczas odbywającego się właśnie w Japonii Tokyo Games Show producent ujawnił również listę gier, w które zagramy w wirtualnej rzeczywistości.

Sony teraz oficjalnie zapowiedziało swoje gogle, które w stadium rozwojowym nosiły nazwę Project Morpheus. Jak tłumaczy Masayasu Ito, wiceprezes wykonawczy, prezes działu produktów PS i wiceprezes działu projektowania oprogramowania:

Nazwa PlayStation VR wyraża coś więcej niż to, że PlayStation dostarczy graczom zupełnie nowych doznań i pozwoli im poczuć się tak, jakby faktycznie znaleźli się wewnątrz wirtualnego świata gry. Odzwierciedla także nasze nadzieje, że użytkownikom doświadczającym niezwykłych wrażeń zapewnianych przez system jednocześnie towarzyszyć będzie komfort wynikający z obcowania z produktem lubianej przez siebie marki. Zamierzamy w dalszym ciągu udoskonalać rozmaite aspekty sprzętowe projektu, jednocześnie ściśle współpracując z zewnętrznymi deweloperami, wydawcami i SCE Worldwide Studios. Umożliwi to dostarczenie użytkownikom zawartości pozwalającej w pełni zakosztować niesamowitych wrażeń, jakie może zaoferować jedynie rzeczywistość wirtualna.

Wśród pierwszych tytułów dostępnych dla PlayStatnio VR znajdziemy: RIGS, Final Fantasy XIV Online, Playroom VR, London Heist, Cyber Danganronpa VR, Hatsune Miku, Dynasty Warriors 7 VR, Summer Lesson, Joysound VR, The Deep oraz Kitchen. Lista ta ma jednak być stale wydłużana. PlayStation VR ma sprawnie współpracować z padami DualShock 4 oraz kontrolerem ruchu PS Move. Więcej informacji na temat gogli znajdziecie w materiale Pawła przygotowanym podczas prezentacji dla mediów w Londynie.

Przy okazji oficjalnej premiery producent opublikował również specyfikację techniczną urządzenia:

  • Elementy: Procesor, gogle VR
  • Technologia wyświetlania: OLED
  • Przekątna wyświetlacza: 5,7 cala
  • Rozdzielczość wyświetlacza: 1920×RGB×1080 (960×RGB×1080 dla każdego oka)
  • Częstotliwość odświeżania: 120Hz, 90Hz
  • Pole widzenia: 100 stopni (w przybliżeniu)
  • Czujniki: Akcelerometr, żyroskop
  • Złącza: HDMI + USB
  • Funkcje: Dźwięk 3D, Ekran Towarzyski

Ciągle oczywiście nie znamy najważniejszego, a więc ceny PlayStation VR i dnia, kiedy będziemy je mogli znaleźć na półkach sklepowych.

Hej, jesteśmy na Google News - Obserwuj to, co ważne w techu