Felietony

Powrót serialu "Lost - Zagubieni" jest możliwy? Oto pomysły na mój ulubiony serial

KK
Konrad Kozłowski

Pozytywnie zakręcony gadżeciarz, maniak seriali ro...

18

To byłoby spełnienie marzeń, o ile oczywiście zrobiono by to we właściwy sposób. Lost - Zagubieni mają potencjał, jest mnóstwo pomysłów na powrót serialu - czy kiedykolwiek do tego dojdzie?

Serial Lost - Zagubieni dość często trafia do zestawień seriali, które zawiodły. Pomimo rewelacyjnego pomysłu i świetnego początku (w zależności od opinii, są to sezony 1-3, 1-2 lub tylko 1), autorzy pogubili się gdzieś po drodze i zamiast rozwiązywać część zagadek, tworzyli nowe nie odpowiadając na niemal żadne zadane wcześniej pytania. Pole do interpretacji głównych, jak i szczegółowych założeń Zagubionych jest ogromne, zaś ostatnie odcinki oraz ostatnia scena, to powód do wielogodzinnych dyskusji, a czasem i kłótni.

Forum, gry, dyskusje, książki

Mnie Zagubieni nie zawiedli. Całość niemal idealnie wpasowała się w mój gust i oczekiwania. Lubię niedopowiedzenia, miejsce do tworzenia własnych teorii i zakręconą kompletnie fabułę. Doskonale pamiętam godziny spędzone na forum poświęconym serialowi, gdzie rozmowy toczyły się dniami i nocami. Wspólnie odnajdywaliśmy ukryte informacje w odcinkach, odliczaliśmy do premiery kolejnego epizodu i tak w kółko. Powstały nawet gry w świecie "Lost" stworzone przez fanów - forumowe RPG oraz wersja przeglądarkowa, w której wędrowaliśmy po wyspie starając się poznać jej tajemnice. Wydano nawet 3 książki, których akcja była osadzona w świecie serialu.

Jakiś czas temu w sieci pojawiła się informacja, jakoby w planach był film kinowy "Lost". Prawdopodobnie byłaby to skompresowana wersja serialu, a w pewnym momencie mówiło się nawet, że do swoich ról powrócą aktorzy znani z telewizyjnego hitu. Oczywiście nic z tego nie wyszło, ale co pewien czas pomysł na przwrócenie marki znów się pojawia - tym razem powodem do dyskusji są słowa Damona Lindelofa, współtwórcy Zagubionych. Sam Damon nie widzi dla siebie miejsca przy kolejnej produkcji związanej z Zagubionymi. Jego rola przy tym projekcie zakończyła się wraz z ostatnim odcinkiem, gdy opowiadana przez niego oraz J. J. Abramsa historia została dokończona.

Lost - Zagubieni antologią?

Niewykluczone jednak, że gdy pojawi się odpowiednia idea na wykorzystanie stworzonego przez nich świata, to stacja ABC podejmie decyzję o wielkim powrocie. Wśród przytaczanych pomysłów pojawiają się te dotyczące dalszych losów wyspy pod przewodnictwem Hurley'a. Chcielibyście to zobaczyć? Gdyby w grę wchodzili zupełnie nowi bohaterowie, a "Lost" stałoby się antologią, to byłbym jak najbardziej na tak. To przecież kolejna szansa na poznanie zagadek kryjących się za wciąż niewyjaśnioną rolą wyspy. Interesującą brzmią także koncepty na cofnięcie się w czasie i zaprezentowanie okresu działalności Dharma Initiative, czy nawet jeszcze wcześniejszego, gdy na wyspie przebywali jedynie Jacob i jego brat. Obydwie koncepcje wydają się bardzo interesujące, tym bardziej, że szczegółowych informacji o tych obydwu okresach jest jak na lekarstwo. Nie wolno też zapominać o grze, jaką zorganizowano dla fanów grze "The Lost Experience", dzięki której dowiedzieliśmy się prawdopodobnie więcej zakulisowych faktów o Inicjatywie Dharma, aniżeli z samego serialu.

Być może dla wielu osób marka i świat Zagubionych są już spalone, to jednak wydaje mi się, że przy odpowiedniej determinacji i pomysłowości udałoby się wskrzesić ten serial, na co bardzo liczę. Mam tylko nadzieję, że nie jeśli do tego dojdzie, to Zagubionych nie spotka to samo, co przydarzyło się Skazanemu na śmierć.

Hej, jesteśmy na Google News - Obserwuj to, co ważne w techu