Facebook

Postarali się! Oto Zupełnie nowy Facebook Messenger dla Androida (link do pobrania)

Konrad Kozłowski
Postarali się! Oto Zupełnie nowy Facebook Messenger dla Androida (link do pobrania)
61

Tym razem przewrotnie Facebook w pierwszej kolejności przygotował nową wersję aplikacji Messenger dla użytkowników Androida. Nie doczekaliśmy się nowych funkcjonalności, a najważniejszą nowością jest zmieniony wygląd. Prostota, czytelność i łatwość obsługi - to wszystko ma zawierać się w nowym Faceb...

Tym razem przewrotnie Facebook w pierwszej kolejności przygotował nową wersję aplikacji Messenger dla użytkowników Androida. Nie doczekaliśmy się nowych funkcjonalności, a najważniejszą nowością jest zmieniony wygląd. Prostota, czytelność i łatwość obsługi - to wszystko ma zawierać się w nowym Facebook Messengerze.

Bez specjalnych zapowiedzi Facebook zmienił w tej aplikacji wiele i niewiele zarazem. Sam system wymiany wiadomości pozostaje nienaruszony, lecz interfejs aplikacji zrywa z tym, z czym mieliśmy do czynienia do tej pory. Szczerze mówiąc na pierwszy rzut wydawało mi się, że oglądam nową wersję Messengera dla iOS-a i zapewne tak będzie on właśnie wyglądał. Dlaczego Android dostaje aktualizację jako pierwszy? Któż może to wiedzieć.

Od teraz osoby dostępne na urządzeniu mobilnym oznaczane są ikonką białej błyskawicy zamkniętej w niebieskim kole. Jest ono widoczne w prawym dolnym rogu zdjęcia profilowego naszych rozmówców. Przełączanie się pomiędzy rozmową, listą kontaktów, a ustawienai następuje poprzez wybranie sekcji w górnej części aplikacji. Wspierane są też gesty poziome: w prawo i w lewo. Aplikacja wyszukuej także naszych znajomych za pomocą numeru telefonu, zaś funkcja obsługi wiadomości SMS została usunięta. Na liście aktywnych kontaktów rozróżnione jest też z jakiego urządzenia korzystają znajomi.

Co istotne, nie musimy posiadać drugiej rozmowy wśród znajomych na Facebooku, by móc z nią porozmawiać za pomocą Messengera. Wystarczy, że znać będziemy jej numer telefonu (zgodny z tym, który podała w serwisie).

Muszę przyznać, że Facebook zaskoczył mnie naprawdę pozytywnie. Choć sam nie odczuwałem zbyt wielkiej potrzeby zmiany jego wyglądu, to takie odświeżenie może okazać się dobra decyzją, podczas gdy konkurencja (na rynku komunikatorów) nie śpi. Nowa wersja Facebook Messengera będzie udostępniania stopniowo, lecz plik apk już znalazł się w sieci (źródło). Zatem pobierajcie i podzielcie się wrażeniami (bardzo możliwe, że przed instalacją będziecie musieli najpierw zupełnie usunąć starą wersję Messengera ze smartfona).

Aktualizacja: jeżeli chcecie wylogować się z aplikacji Messenger na Androidzie lub iOS zapraszamy do poradnika na AntyApps.

Hej, jesteśmy na Google News - Obserwuj to, co ważne w techu