Filmy

Chcieliście wielkich produkcji od Netflix? No to proszę - zwiastun pełnego gwiazd "Nie otwieraj oczu"

Konrad Kozłowski
Chcieliście wielkich produkcji od Netflix? No to proszę - zwiastun pełnego gwiazd "Nie otwieraj oczu"
3

"Bird Box" to jeden z tytułów, które powinniście wpisać na swoją listę do obejrzenia. Netflix zaprezentował dzisiaj zwiastun oraz datę premiery swojego nowego filmu, w którym zobaczymy plejadę gwiazd.

Sandra Bullock, Sarah Paulson i John Malkovich - między innymi tę trójkę zobaczycie w "Bird Box", filmie opartym na książce z 2014 roku autorstwa Josha Malermana. Wymienione na wstępie aktorki zagrają siostry, które stają w obliczu katastrofy. Jej przyczyny nie są znane, wszyscy wokół zaczynają się dziwnie zachowywać, a po niedługim czasie mamy już do czynienia ze światem post-apokaliptycznym. Nie jest powiedziane wprost, kto lub co jest zagrożeniem, ale podczas pobytu na zewnątrz wymagane jest posiadanie przepaski na oczy. Czy mi to coś przypomina?

Jeśli kojarzycie film"Ciche miejsce", to będziecie wiedzieć o czym mówię. Tam przybysze z kosmosu (co zostało potwierdzone poza filmem) reagują nawet na najmniejszy dźwięk, więc ocalali na Ziemi ludzie musieli nauczyć się żyć niemal bezdźwięcznie. Na ile obydwie produkcje będą podobne? Trudno powiedzieć, ale już teraz łatwo jest dostrzec sporo podobieństw. Postać Sandry Bullock będzie starała się przeprawić przez rzekę po najwyraźniej wytyczonej i w pewnym sensie sprawdzonej trasie. W międzyczasie ona i dwójka dzieci są kompletnie pozbawieni wzroku i jak podczas jednej ze scen przypomina Malorie grana przez Bullock: pod żadnym pozorem nie wolno zdjąć przepasek. Ale czy to gwarantuje pewne bezpieczeństwo? Dobre pytanie.

Nowy film Netflix: Bird Box - zwiastun

Za kamerą stanęła Susanne Bier, która odpowiada za między innymi mini-serię "Nocny recepcjonista". Netflix zapowiedział premierę na 21 grudnia tego roku, oczywiście online. Ale to nie oznacza, że "Bird Box" nie trafi do polskich kin. Filmy Netflix w polskich kinach już są i niewykluczone, że po pokazach "22 lipca" jednym z nich będzie również "Bird Box". Poniżej znajdziecie plakat oraz zwiastun.

Hej, jesteśmy na Google News - Obserwuj to, co ważne w techu