Startups

Porady w 3 minuty i to płatne.

GM
Grzegorz Marczak
20

Tym razem aż dwa nowe startupy ale od jednej firmy dotProject. Oba serwisy to serwisy z filmami, jest jednak między nimi zasadnicza różnica, w porady.tv mamy do czynienia z serwisem z poradami video (nagrywanymi przez autorów serwisu) natomiast 3minuty.pl to miejsce gdzie możemy tak jak na youtube w...

Tym razem aż dwa nowe startupy ale od jednej firmy dotProject. Oba serwisy to serwisy z filmami, jest jednak między nimi zasadnicza różnica, w porady.tv mamy do czynienia z serwisem z poradami video (nagrywanymi przez autorów serwisu) natomiast 3minuty.pl to miejsce gdzie możemy tak jak na youtube wgrywać i oglądać filmy video.

Zacznijmy więc od serwisu 3minuty - typowy i kolejny serwis z filmami. Naprawdę nie wyróżniał by się z tłumu jemu podobnych niczym gdyby nie fakt, że autorzy płacą za umieszczone na nim filmy. Na stronie głównej informacja o tym, że na filmach można zarobić jest mocno zaakcentowana - niestety dopiero czytając regulamin dowiemy się o jakich pieniądzach jest mowa (porada dla autorów serwisu - publikując regulamin warto zadbać o wykasowanie komentarzy prawnika - chociaż niektóre są bardzo ciekawe)


3minuty.pl


W 3minuty za każde 1000 emisji naszego filmu zarabiamy 5 PLN - czy będzie to kwota duża czy mała będzie można stwierdzić za jakiś czas - ale wszystko zależy przede wszystkim od tego czy serwis zdobędzie popularność (a mam wątpliwości czy tak sie stanie).


Porady.tv


Kolejnym serwisem są porady.tv czyli jak sama nazwa wskazuje serwis z poradami video na każdy temat. Materiały umieszczone w serwisie są treściami przygotowanymi przez redakcję / autorów serwisu - nie jest to więc typowy serwis społecznościowy. Idea serwisu ewidentnie nawiązująca do 5min.com. Przyznam, że porady video są pomysłem, który od dawna mnie bardzo interesował i bardzo byłem ciekawy czy przyjmie się w naszym internecie. Pytanie jakie zawsze sobie zadawałem to czy treści mają być tworzone prze użytkowników czy też mają to być filmy na zamówienie. Jeśli ta druga opcja to jak szybko pozyskać finansowanie aby być wstanie opłacać coraz to nowe filmy?

Pytanie o pozyskanie finansów jest na pewno kluczowe w przypadku porady.tv utrzymywanie serwisu video z własnej kieszeni (bo filmy te są hostowane przez porady.tv) oraz tworzenie nazwijmy to komercyjnych treści jest bardzo kosztowne.

Zarówno porady.tv jak i 3minuty.pl są nowymi serwisami w których każdy z nich posiada jakiś nowy element do tej pory nie występujący w polskim internecie - bardzo jestem ciekawy jak potoczą się losy obu serwisów i których z nich (jeśli w ogóle) stanie się popularny i zarazem rentowny.

Hej, jesteśmy na Google News - Obserwuj to, co ważne w techu

Więcej na tematy: