Świat

Hulu to nie konkurencja dla Youtube

Grzegorz Marczak
Hulu to nie konkurencja dla Youtube
12

Wszyscy piszą dziś o Hulu nowym konkurencie dla Youtube, który sam siebie nazwał "youtube killerem" i wszyscy to powtarzają - gdyby jednak przyjrzeć się temu serwisowi to zobaczymy, że nie jest to konkurent dla serwisu z stajni google. Czym jest hulu - jest to przede wszystkim odpowiedz NBC o...


Wszyscy piszą dziś o Hulu nowym konkurencie dla Youtube, który sam siebie nazwał "youtube killerem" i wszyscy to powtarzają - gdyby jednak przyjrzeć się temu serwisowi to zobaczymy, że nie jest to konkurent dla serwisu z stajni google.

Czym jest hulu - jest to przede wszystkim odpowiedz NBC oraz News Corp (Myspace) na rosnąca popularność Youtube. Obie firmy stwierdziły, że jedynym sposobem na powstrzymanie Google w dominacji jeśli chodzi o serwisy video jest współpraca i stworzenie nowego serwisu. Pomysłem na walkę o rynek video ma być materiał "primetime shows " czyli wszelkiego rodzaju serwisy i seriale telewizyjne, które uważane są za popularne.

Nie doczytałem w informacjach prasowych czy na Hulu użytkownicy będą mogli dodawać własne treści czy też będzie to tylko serwis z treściami dostarczanymi przez stacje telewizyjne i wytwórnie filmowe.

Nie da się ukryć, że darmowa możliwość oglądania seriali takich jak Prison Break czy Battlestar Galactica (i innych) będzie czymś co przyciągnie użytkowników - co to ma jednak wspólnego z youtube?Na youtube ludzie wgrywają własne filmy, zakładają kanały zbierając ciekawe treści znalezione w internecie, komentują to co znaleźli itp. Youtube nigdy nie był serwisem z pełnymi filmami i serialami. Nie wyobrażam też sobie przeprowadzenia debaty prezydenckiej na Hulu - to po prostu nie pasuje do idei tego serwisu.

Hulu można określić jako kolejną odsłonę internetowej telewizji, która ma i zapewne będzie konkurować z Joost i jemu podobnymi miejscami w internecie. Moim zdaniem Youtube ma na chwilę obecną nie zagrożoną pozycję.

W chwili obecnej hulu jest dostępne jedynie na zaproszenia, od dzisiaj trwają testy tej platformy. Niestety nie wiadomo kiedy serwis zostanie otwarty i będziemy mogli na żywo sprawdzić czy Joost powinien czuć się zagrożony (chociaż już teraz widać, że treści na Hulu będą dużym wyzwaniem dla serwisu tworzonego przez autorów skype.)

Czy Hulu będzie popularne? - przy tego typu treściach nie mam co do tego wątpliwości i sam chętnie obejrzę kilka ciekawych materiałów klasy "premium".

Edit: Nasuwa się jeszcze jedno ważne pytanie czy filmy z Hulu będą dostępne w Polsce? AOL na swoich stronach już publikuje filmy z Hulu, jednak próba obejrzenia zwiastuna Prison Break kończy się informacją, że film nie może być wyświetlony w moim regionie.

Hej, jesteśmy na Google News - Obserwuj to, co ważne w techu