Sztuczna Inteligencja

Popularność ChatGPT eksplodowała! Już prawie 3 miliony użytkowników w Polsce

Grzegorz Ułan
Popularność ChatGPT eksplodowała! Już prawie 3 miliony użytkowników w Polsce
2

Gemius udostępnił wyniki swojego raportu o popularności ChatGPT w Polsce, według których to, przez cały kwiecień liczba internautów (RU) w naszym kraju, którzy odwiedzili stronę OpenAI.com osiągnęła już prawie 3 mln.

Dane były zbierane od końca grudnia, a dokładnie od 28 grudnia i przez te kilka dni do końca zeszłego roku z ChatGPT skorzystało 155 tys. użytkowników.


W styczniu ich liczba dobiła prawie do miliona, z kolei w lutym urosła o kolejny milion - 1,9 mln. Natomiast w marcu wzrost ten nieco już wyhamował - 2,4 mln, podobnie jak w kwietniu - 2,8 mln, a więc przez ostatnie dwa miesiące liczba użytkowników rosła o około 400 - 500 tys. miesięcznie.

Sumując te dane w rozbiciu na poszczególne tygodnie z badanego okresu, najwięcej odwiedzin serwisu OpenAI.com odnotowano w 13 tygodniu - pomiędzy 27 marca a 2 kwietnia: 1,6 mln.

W przypadku analizy dziennej, najwięcej wejść na ten serwis miało miejsce 30 marca - 550 tys. użytkowników. Trzeba tu zaznaczyć, iż to nie były kliknięcia przypadkowe, bo średni czas odwiedzin tego serwisu w kwietniu wyniósł ponad 34 minuty.


Znaczny wpływ na taką popularność ChatGPT w Polsce miały liczne publikacje na jego temat. W okresie od końca grudnia do końca kwietnia ich liczba osiągnęła prawie 100 tys. - łącznie w mediach tradycyjnych (prasa, www, radio, TV) i społecznościowych.

Jeśli chodzi o media tradycyjne, najwięcej publikacji było rzecz jasna w serwisach internetowych, a w przypadku mediów społecznościowych na Twitterze.

Na koniec zerknijmy na serwisy, które najwięcej publikacji poświęciły ChatGPT - w serwisie cyberfeed.pl odnotowano 222 wpisy na jego temat, na spidersweb.pl - 190, a w naszym serwisie - 178.
Źródło: Gemius.
Stock Image from Depositphotos.

Hej, jesteśmy na Google News - Obserwuj to, co ważne w techu

Więcej na tematy:

news