Akcja Partnerska

Ponadczasowe i współczesne do granic: takie są lodówki firmy Samsung!

Kamil Świtalski
36

Lodówka to jeden ze sprzętów AGD, bez którego nie wyobrażamy sobie współczesnych kuchni. Nawet osoby potrafiące przypalić wodę na herbatę i mające dwie lewe ręce w kwestii przygotowywania posiłków korzystają z nich na co dzień. Jeżeli nie do przechowywania żywności, to przynajmniej do chłodzenia napojów. Lodówki firmy Samsung to produkty od lat chętnie wybierane przez rodzimych konsumentów — nie powinno to być dla nikogo specjalnym zaskoczeniem. Renoma fantastycznej jakości nie wzięła się znikąd — a kiedy dodamy do tego stałe udoskonalenia okazuje się, że po prostu nie da się przejść obok nich obojętnie. Nie bez znaczenia jest także ich wygląd, funkcje oraz nawet dziesięć lat gwarancji na kluczowe podzespoły!

Lodówki Samsung: technologie, funkcjonalność i styl

Pamiętacie jak jeszcze kilka lat temu śmiano się z tego, że niebawem lodówki będą miały internet? Żarty na bok — bo to już się dzieje, ale technologie w sprzętach AGD to nie tylko możliwość podłączenia do nich smartfona. To przede wszystkim wykorzystanie najnowocześniejszych rozwiązań inżynierów by sprzęty te służyły jeszcze lepiej. I w portfolio firmy Samsung takowych rozwiązań nie zabrakło. Wszystkie te tajemnicze nazwy kryją za sobą po prostu praktyczne elementy, które przekładają się na wygodniejsze korzystanie z tych sprzętów i to, że najzwyczajniej w świecie lepiej sprawdzają się w swojej pracy. Dłuższe zachowanie świeżości jedzenia zapewni podwójny obieg powietrza nazywany Twin Cooling Plus™. Dzięki niezależnym nawiewom do komór chłodziarki i zamrażalki lodówki mogą kontrolować także wilgotność powietrza: do chłodziarki trafia więc wilgotne powietrze, do zamrażalnika: suche. Efektem jest bezpieczne przechowywanie świeżych produktów nawet przez dwa tygodnie!* Jeżeli nie korzystacie z zamrażalki, a przyda Wam się dodatkowe miejsce do chłodzenia — to dla nowych sprzętów też nie stanowi problemu, dzięki Cool Select+. Technologia ta pozwala zmieniać tryby w poszczególnych komorach — mogą one pełnić funkcję zamrażalnika, chłodziarki, albo lekkiego zamrażania. Łatwo ją docenić zwłaszcza latem, kiedy świeżych warzyw i owoców mamy pod dostatkiem — i zamrażalnik odchodzi w zapomnienie, zaś kolejne spotkania przy grillu wymagają sporo miejsca w chłodziarce by odpowiednio zamarynować potrawy królów grillowania. Nawet takie (pozornie nieistotne) elementy jak inne wykończenie sprzętu wewnątrz (tzw. Metal Cooling) mają znaczenie: wpływają nie tylko na ładniejszy wygląd urządzeń. Technologia ta pozwala na utrzymanie stabilnej temperatury wewnątrz urządzenia przy otwieraniu drzwi, zapewniając szybszy powrót do ustalonych przez użytkowników temperatur urządzenia tuż po otwarciu drzwi. Pozytywnie wpływa to nie tylko na jakość przechowywanych produktów, ale także rachunki za prąd — pozwalając na oszczędności i dbanie o planetę. Nie bez znaczenia pozostaje też więcej miejsca: technologia Space Max™ pozwala bez zmian gabarytów urządzenia zadbać o więcej miejsca wewnątrz lodówki — wszystko to dzięki cieńszym ściankom! Jeżeli regularnie zdarza Wam się na dłużej wyjeżdżać to z pewnością polubicie się z trybem wakacyjnym, który pozwoli zaoszczędzić energię — wyłączając chłodziarkę, a zostawiając przy pracy wyłącznie zamrażalnik. Ale i bez tego nie trzeba specjalnie martwić się o rachunki za prąd — zapewniają to klasy energetyczne A++ i A+++. Poza niższymi rachunkami, dbamy również o środowisko. Wilk syty i owca cała. Warto także mieć na uwadze, że lodówki Samsung wyposażone są w kompresor Digital Inverter, na który oferowanych jest aż dziesięć lat gwarancji!

Wisienką na torcie — i elementem obok którego trudno będzie komukolwiek przejść obojętnie — jest Family Hub™, czyli lodówka z multimedialnym ekranem Family Board. Ten pozwala podejrzeć co czeka na nas w lodówce nawet podczas buszowania między sklepowymi półkami: przy każdym otwarciu lodówki sprzęt automatycznie robi zdjęcia jej zawartości, a później umożliwia nam ich obejrzenia z poziomu smartfona dzięki aplikacji SmartThings. Brzmi jak magia — ale myślę, że wszystkim nam zdarzyło się kupić czegoś za dużo, z myślą, że pewne produkty już się skończyły. W ten sposób możemy być zawsze na bieżąco z produktami, nie robić zbędnych zakupów — tym samym ograniczając marnowanie jedzenia. Ponadto już nigdy nie odpadnie nam ważna notatka przypięta do lodówki magnesem czy zdjęcia z wakacji z najbliższymi — bo Family Hub umożliwi tworzenie notatek i list zakupów, śledzenie dat przydatności do spożycia, sterowanie innymi sprzętami z rodziny Samsung SmartThings czy współtworzenie rodzinnego kalendarza – a wszystko to na ekranie w drzwiach urządzenia.

Lodówki Samsung: dla każdego coś... smacznego?

Katalog lodówek firmy Samsung to miejsce, w którym każdy znajdzie coś dla siebie. Potrzebujesz niewielkiej lodówki do małej kuchni? Nie ma problemu. Masz więcej miejsca? Nawet lepiej — wówczas możesz wybierać spośród wielu modeli. A może nie zależy Ci na wyglądzie zewnętrznym sprzętu, bo i tak potrzebujesz lodówki pod zabudowę, to... nie ma problemu. Firma też ma takie sprzęty — i to, zgodnie z obietnicą, wyjątkowo funkcjonalne i wyposażone w najnowsze technologie: Cool Select+, Twin Cooling Plus, a przy tym o klasie energetycznej A+++. Jednak sprzęty wolnostojące to kategoria, w której te urządzenia AGD naprawdę rozwijają skrzydła.

A jest w czym wybierać, bo oferta firmy Samsung to kilkadziesiąt modeli, z których każdy ma do zaoferowania coś ekstra. Fenomenalny RS68N8241B1 to minimalistyczna bryła z ukrytymi uchwytami, cienkimi ściankami (technologia Space Max oferuje nawet 100 litrów pojemności więcej w porównaniu do tradycyjnych sprzętów o tych samych wymiarach), dystrybutorem wody i lodu i nowoczesnym kompresorem dostosowującym prędkość pracy, by ograniczyć wahania temperatury. Jeżeli miejsce w Twojej kuchni jest mocno ograniczone, a potrzebujesz pojemnej lodówki — to nie możesz przejść obojętnie obok modelu RF50N5970B1. To pojemna lodówka typu slim multidoor: smukła, ale pojemna, najeżona całym pakietem nowoczesnych technologii pozwalających zadbać o jakość przechowywanego tam jedzenia: szuflada fresh zone pozwoli zachować świeżość składników przez dłuższy czas, a co robi Triple Cooing, Cool Select+ już doskonale wiecie. W ofercie są też mniejsze lodówki jednodrzwiowe: z których każda ma asy w rękawie i przepiękny, minimalistyczny, wygląd. Modele takie jak RB34K6032SS, RB37K63632C, RB37J502VB1 czy RB36R8899SR to uniwersalny minimalistyczny desig,n który wpasuje się w każde wnętrze. Niech Was jednak nie zwiedzie ten niepozorny wygląd — podobnie jak ich większe rodzeństwo, tutaj projektanci również zadbali o pakiet najnowocześniejszych technologii. Warto też wspomnieć o dostępności składanej półki Slide & Fold pozwoli przechowywać w lodówce nawet nieforemne opakowania, co pozwoli zaoszczędzić sporo miejsca: i to bez żadnych kompromisów, z zachowaniem najwyższych standardów jakościowych! — w czym wspomoże lodówkę cały zestaw nowoczesnych technologii.

Lodówki Samsung: najeżone technologią, proste w obsłudze

Mimo że najnowsze modele lodówek firmy Samsung wyposażone są w cały pakiet nowoczesnych technologii pozwalających na bardziej efektywne przechowywanie żywności i zachowanie jej wysokiej jakości znacznie dłużej, to dla osób które nie zagłębiają się w technologiczne szczegóły wciąż po prostu lodówka. Tylko i aż: bo osób które wyobrażają sobie kuchnię bez takiego sprzętu jest jak na lekarstwo. Koreański gigant w swoim portfolio ma cały zestaw modeli, wśród których znajdą dla siebie nawet najbardziej wymagający użytkownicy. Trudno jednak przejść obojętnie obok tego, że na pierwszy rzut oka... to po prostu lodówka: bo mimo że sprzęty posiadają wiele nowoczesnych technologii, to działają one w tle — nie onieśmielając w żaden sposób użytkowników którzy boją się wszelkiego rodzaju nowinek! Pełną ofertę lodówek firmy Samsung — wraz ze szczegółowymi informacjami na temat każdego modelu — znaleźć możecie pod adresem: http://lodowki.samsung.pl!

* Wyniki testu świeżości przeprowadzone na sałacie lodowej wykonane przez SLG Prüf- und Zertifizierungs GmbH dla lodówek RS6*N8* (w porównaniu do modelu RSA1U*).

Tekst powstał przy współpracy z firmą Samsung

Hej, jesteśmy na Google News - Obserwuj to, co ważne w techu