Microsoft

Ponad 14 milionów maszyn z Windows 10 w dobę. Microsoft radzi sobie wyśmienicie

Jakub Szczęsny
Ponad 14 milionów maszyn z Windows 10 w dobę. Microsoft radzi sobie wyśmienicie
101

Trudno Windows 10 nie nazwać sukcesem Microsoftu. Wreszcie naprawiono to, co koncertowo zepsuto kilka lat temu przy okazji premiery Windows 8.1. Wydaje się, że powrót Menu Start, wyrównanie znaczenia Pulpitu oraz trybu tabletowego zdaje egzamin. Ponadto, decyzja Microsoftu o otworzeniu programu Wind...

Trudno Windows 10 nie nazwać sukcesem Microsoftu. Wreszcie naprawiono to, co koncertowo zepsuto kilka lat temu przy okazji premiery Windows 8.1. Wydaje się, że powrót Menu Start, wyrównanie znaczenia Pulpitu oraz trybu tabletowego zdaje egzamin. Ponadto, decyzja Microsoftu o otworzeniu programu Windows Insider również wydaje się być najlepszym, co mogło spotkać nową wersję okienek - efekt tego jest widoczny już w dobę po tym, jak udostępniono aktualizację dla użytkowników Windows 8.1 oraz Windows 7.

O tym, że Windows 10 radzi sobie bardzo dobrze wiedzieliśmy właściwie już kilka godzin po premierze. Wasze zainteresowanie nową wersją systemu Microsoftu przeszło nasze najśmielsze oczekiwania. Wpis, w którym rozwiązujemy Wasze problemy m. in. z aktualizacją systemu przekroczył aż tysiąc komentarzy w 2 dni - oprócz pytań w kwestii popularnych problemów z Windows 10, dzieliliście się również swoimi wrażeniami z pierwszych chwil z tym systemem. Przeważnie były to komentarze, w których wyrażaliście swoje zadowolenie z tego jak wygląda i działa kolejna odsłona Windows.

Microsoft tymczasem pochwalił się liczbami - po 24 godzinach Windows 10 pojawił się na 14 milionach urządzeń. I tu warto wspomnieć o dwóch rzeczach - Windows 10 jest obecny już nieco dłużej, niż dobę - zatem można śmiało stwierdzić, że komputerów z tym systemem jest już dużo więcej. Ponadto, liczba ta jest nieco "zaniżona" przez problemy z aktualizacją na niektórych urządzeniach - to powinno się uspokoić tuż po tym, jak emocje związane z Windows 10 opadną i serwery Microsoftu odpowiedzialne za dystrybucję aktualizacji będą nieco "wolniejsze".

Dziesiątka ma szansę w najbliższym czasie wyprzedzić Windows 8(.1) w udziałach na rynku pecetów - szacuje się, że dotarcie do poziomu siódemki może zabrać mu najbliższy rok. Analitycy ponadto wskazywali, że Windows 10 może przynieść pewne ożywienie na rynku komputerów osobistych, które ostatnimi czasy radzą sobie coraz słabiej. Pierwszy element układanki za nami - teraz czas na kolejne. W tym roku przed Microsoftem jest jeszcze jedna ważna premiera - związana już nie tylko z oprogramowaniem, ale też urządzeniami Lumia. Rok Microsoftu? Całkiem możliwe.

Grafika: 1, 2

Hej, jesteśmy na Google News - Obserwuj to, co ważne w techu