YouTube

Pomogliśmy oczyścić YouTube - Lord Kruszwil stracił kanał

GM
Grzegorz Marczak
108

Kanał Lord Kruszwil został skasowany na YT. Niegdyś jeden z najpopularniejszych i najszybciej rosnących kanałów zniknął z YT. Według tłumaczenia autora kanału, skasował go sam po dostaniu 3 ostrzeżeń od YT. Czwarte skutkowałoby automatycznym skasowaniem przez mechanizm serwisu.

Lord Kruszwil to pomysł, który bardzo szybko podbił polski internet. Na początku było śmiesznie, z czasem jednak w pogoni za oglądalnością było coraz bardziej kontrowersyjnie, aż doszło do momentu, kiedy osiągnął poziom zbliżony do patologi z YouTube.

Oczywiście ekipa stojąca za kanałem stworzyła już nowy i gorąco zachęcają do subskrypcji. W pierwszym materiale autor tłumaczy co się stało i dlaczego kanał został skasowany. Niestety cała ekipa nadal nie rozumie dlaczego takie treści, jakie ostatnio tworzyli, są złe. Dla przykładu, wykorzystanie dziecka w filmie uznali za coś śmiesznego. To dziecko pluło na ludzi i nazywało ich pedałami, ale wszystko przecież było dla żartu, a młody człowiek świetnie się przy tym bawił. Broniąc się twórca kanału porównywał się też do telewizyjnej fikcji filmowej - tam przecież nikt nie wierzy, że takie rzeczy dzieją się na poważnie, prawda? Można by długo tłumaczyć dlaczego pokazywanie nawet w żartach małolata macającego po tyłkach dziewczyny jest złe lub dlaczego złym jest proponowanie w żartach pieniędzy za seks. To jednak nie ma sensu, kiedy ktoś nie chce zrozumieć.

Lord Kruszwil już "nie dyma YouTube"

Zmieniło się też znacząco podejście twórcy kanału do YouTube. W poprzednich filmach mówił o tym, że jest przez serwis wykorzystywany, ale nikt mu nic nie może zrobić. W ostentacyjny sposób pokazywał, że "dyma YouTube", bo jest taki mocny. Teraz jest pełne zrozumienie i chęć poprawy. Oczywiście wszystkiemu winne są media, które nagłośniły jego ostatnią działalność w sieci. Nie, nie jego filmy, tylko media, które źle interpretują, kiedy ktoś mówi "Jeżeli masz duże cyce, zajebistą dupę, jesteś dobra z ryja, to odzywaj się do mnie na priv. Mam 20 tysięcy na zakupy dla Ciebie, a Ty płacisz w naturze". Z takimi tekstami mówionymi na poważnie jest wszystko ok, tylko te media nie rozumieją.

Twórcy kanału Lord Kruszwil mówią teraz o tym, że skoro starsi ludzi (pewnie ci z mediów) ich nie rozumieją, to muszą trochę ocieplić wizerunek. Zmienić trochę podeście do produkowanych materiałów. Inaczej bowiem ktoś je znowu zgłosi i kanał zniknie.

Na koniec jeszcze słowo dla tych wszystkich, którzy twierdzą, że pisanie o takich patologiach tylko je promuje - jak widzicie na powyższym przykładzie warto jednak piętnować złe rzeczy w internecie. Nie każdy tekst czy materiał jest promocją, a czasem nawet uda się zrobić coś pożytecznego. Najgorsze co można zrobić, to nie robić nic.

Hej, jesteśmy na Google News - Obserwuj to, co ważne w techu

Więcej na tematy:

hot