Sprawdź jaki laptop Intel Evo jest najlepszy dla Ciebie Więcej
Moje przemyślenia

Polskie Positionly - zamknęło rundę A w wysokości 1,5 miliona złotych!

GM
Grzegorz Marczak
18

Pamiętacie Positionly? Startup który w w fazie seed zebrał ok 300 tysięcy dolarów na rozwój? Dziś pop ponad pół roku od tamtego czasu polski serwis ma ponoć kilkuset płacących klientów i idzie mu na tyle dobrze (według informacji jakie otrzymałem w 8 miesięcy od startu Positionly wygenerowało kilkas...

Pamiętacie Positionly? Startup który w w fazie seed zebrał ok 300 tysięcy dolarów na rozwój? Dziś pop ponad pół roku od tamtego czasu polski serwis ma ponoć kilkuset płacących klientów i idzie mu na tyle dobrze (według informacji jakie otrzymałem w 8 miesięcy od startu Positionly wygenerowało kilkaset tysięcy złotych przychodu), że z sukcesem jak na Polskie warunki zamknął niedawno rundę. A.

Wielkość rundy to 1,5 miliona złotych przy czym co warto podkreślić inwestorzy mają nadal mniejszościowy pakiet akcji (czyli właściciele teoretycznie nadal rządzą). Jeśli chodzi o to kto zainwestował w rundzie A to lista jest dość krótka. Na czele mamy Point Nine Capital (inwestującego w takie polskie startupy jak brainly.com, znanylekarz.pl, infakt.pl itp) oraz prywatnego inwestora Alexandra Bruehli.

Jeśli nie czytaliście wcześniej o Positionly. Jest to mówiąc w skrócie narzędzie do monitorowania pozycji w wyszukiwarce naszego serwisu na wybrane przez nas frazy. To co odróżnia nasz produkt od zagranicznej konkurencji to przede wszystkim celowanie w zupełnie inną grupę docelową. Wiele tego typu narzędzi tworzonych jest przez specjalistów dla specjalistów. Testowałem kiedyś tego typu serwisy i faktycznie trzeba się dobrze znać na SEO aby z takich narzędzi korzystać i rozumieć wyniki i raporty. Tymczasem Positionly.com ma to być usługa dla każdego, kto zaczyna interesować się SEO i potrzebuje informacji dlaczego jego strona jest na piątym miejscu a nie 3 w wynikach w Google czy w innej wyszukiwarce (w tej chwili obsługują Google, Yahoo i Binga).

Serdecznie i szczerze gratuluję Positionly kolejnej solidnej rundy i bardzo ciekawych inwestorów z doświadczeniem. Ne będę powtarzał jak ważne jest to aby inwestor był również zaangażowany w rozwój projektu a nie jedynie oczekiwał raportów miesięcznych i realizacji KPI. PNC już nie raz udowodnił, że ma dobre oko do inwestycji w Polsce i potrafi je później skutecznie rozwijać.

Hej, jesteśmy na Google News - Obserwuj to, co ważne w techu

Więcej na tematy:

Startup