11

Polski Internet w liczbach. W sieci spędzamy coraz więcej czasu. G+ dogania NK.

Według raportu We are social na świecie jest 2,5 mld użytkowników Internetu, czyli co trzeci człowiek na Ziemi ma do niego dostęp. Ilość czasu spędzanego w sieci stale rośnie. Trzeba przyznać, że liczby te robią wrażenie, tym bardziej jeżeli uświadomimy sobie, że niemal wszyscy niezależnie, czy korzystamy z Internetu przez komputer stacjonarny w Polsce, czy […]

Według raportu We are social na świecie jest 2,5 mld użytkowników Internetu, czyli co trzeci człowiek na Ziemi ma do niego dostęp. Ilość czasu spędzanego w sieci stale rośnie. Trzeba przyznać, że liczby te robią wrażenie, tym bardziej jeżeli uświadomimy sobie, że niemal wszyscy niezależnie, czy korzystamy z Internetu przez komputer stacjonarny w Polsce, czy przeszukujemy sieć na tablecie w Bangkoku, funkcjonujemy w jednym ekosystemie, a nasze drogi mogą przeciąć się w każdej chwili. Warto zatem zaznajomić się z liczbami, które powiedzą co nieco o sferze, w której znajduje się co 3 człowiek na Ziemi.

Nie ulega żadnej wątpliwości, że obecnie Internet jest jednym z najważniejszych mediów XXI w. Czas, który spędzamy w Internecie z roku na rok rośnie. Rośnie także liczba internautów, kont w mediach społecznościowych, a także ilość urządzeń mobilnych, za pomocą których przeglądamy Internet. Skoro więc jest to tak ważne medium, warto znać dokładne liczby i statystki dotyczące Internatów, a w szczególności tych z Polski.

wpisy 7

Agencja We are social przygotowała szczegółowy raport odnośnie czasu spędzanego w Internecie, a także jego zasięgu i sposobu przeglądania. We are social to singapurska agencja interaktywna, która prowadzi własne statystki i badania na potrzeby branży internetowej. Na ich stronie 8 stycznia opublikowany został dokładny raport, dotyczący dostępu do Internetu, czasu w nim spędzanego, czasu poświęconego na media społecznościowe i wielu innych zagadnień związanych z naszymi zachowaniami online.

wpis 5

Często nie zdajemy sobie sprawy, jak powszechny stał się dostęp do Internetu, telefonów komórkowych, oraz jak wiele naszego dziennego czasu pochłania przebywanie w sieci. Raport przygotowany przez We are social bada te zagadnienia w skali globalnej, a następnie wyszczególnia dane odnosząc je do konkretnego regionu. Co ciekawe w raporcie, który zamieszczam we wpisie, znalazło się również miejsce dla Polski.

Bez tytułu

Liczby zebrane przez We are social mogą okazać się przydatne dla wszystkich, którzy funkcjonują w sferze on-line. Niezależnie, czy jesteś social media menadżerem, specem od marketingu internetowego, czy pozycjonujesz strony w Internecie, warto odnośnie swojej branży znać sztywne liczby. Liczby zawsze działają na wyobraźnię, a także mogą służyć do poparcia wielu tez, jak chociażby takiej, że warto inwestować w reklamę w Internecie, bowiem w Polsce dostęp do Internetu ma 2/3 populacji, a dzienne spędzamy w nim 4 godz. i 59 min! Czas ten wyprzedził o 52 min codzienne oglądanie telewizji, której poświęcamy 4 godz. i 7 min. (dane wg. Według danych Nielsen Audience Measurement w 2013 r. dla portalu Newsweek.pl). Wiadomo również, że niektóre dane i zachowania internautów z państw lepiej rozwiniętych, z czasem przeniosą się również na Polskę. Jak wykorzystać raport, to już zostawiam Wam.

wpis

Kończąc, w jednym zdaniu, raport dla jednych może być jedynie ciekawostką, dla innych narzędziem, z którego na zawołanie można wyciągnąć potrzebne dane. Zapraszam do zapoznania się z nim, szczegółowe dane odnośnie Polski znajdziecie na stronie 114.