Polska

Polski GOG.com na liście 50 najlepszych stron internetowych wg magazynu TIME

Kamil Ostrowski
Polski GOG.com na liście 50 najlepszych stron internetowych wg magazynu TIME
13

Jedna z czołowych polskich firm działających w dziedzinie wirtualnej rozrywki została doceniona przez magazyn Time, który opublikował ranking 50 najciekawszych stron internetowych 2013 roku. Redaktorom magazynu przypadła do gustu platforma GOG. Cytując informację ze strony internetowej TIME:...

Jedna z czołowych polskich firm działających w dziedzinie wirtualnej rozrywki została doceniona przez magazyn Time, który opublikował ranking 50 najciekawszych stron internetowych 2013 roku. Redaktorom magazynu przypadła do gustu platforma GOG.

Cytując informację ze strony internetowej TIME:

„GOG.com wystartował w 2009 roku, jako miejsce w którym można zakupić klasyczne gry wideo, takie jak Wing Commander czy Fallout, dostosowane tak, aby działały ze współczesnymi komputerami. Serwis nie zapomina o swoich korzeniach, w końcu nazwa zobowiązuje (GOG to skrót od Good Old Games, czyli „stare, dobre gry”, ale do katalogu zaczynają być dodawane nowsze tytuły, przy zachowaniu obranego standardu, czyli nie implementowania do sprzedawanych produktów zabezpieczeń anty-pirackich. (tzw. DRMów)”

Zwrócono także uwagę na to, że na GOGu zaczynają pojawiać się produkcje niezależne, co jest kolejnym atutem tej platformy – pozwala zarówno poznawać klasykę, jak i eksperymentalne tytuły.

Grupa CD Projekt, właściciel platformy GOG.com nie ukrywa zadowolenia i w specjalnym komunikacje na swojej stronie chwali się wynikami serwisu:

„GOG.com jest obecnie najpopularniejszą, alternatywną platformą cyfrowej dystrybucji gier na świecie (większość przychodów generuje na rynku amerykańskim). Jednostkowy zysk netto segmentu globalnej cyfrowej dystrybucji, za który w ramach Grupy CD PROJEKT odpowiada GOG.com w 2012 r. wyniósł 8,25 mln zł wobec 4,76 mln zł w roku 2011 r. Przychody wyniosły odpowiednio 42,1 mln zł wobec 24,9 mln zł przed rokiem. Z zysku za 2012 r. GOG.com wypłaci dywidendę w wysokości równowartości 1,5 mln euro.”

Publikacja w TIME z pewnością będzie dla GOGa świetną reklamą, a w związku z tym projekt ten osiągnie jeszcze większe sukcesy w tym roku. CD Projekt trafił w niezagospodarowaną niszę i ulokował się w niej bardzo wygodnie. Swego czasu mówiło się nawet o tym, że Valve (twórcy największej obecnie platformy dystrybucji cyfrowej na komputery osobiste) jest zainteresowane przejęciem tego biznesu.

Swoją drogą - mieliście okazję coś kupić już poprzez ten serwis? Osobiście przymierzałem się swego czasu do Gemini Rue i Sanitarium (które pozostaje moją wielką i straszną zaległością).

Hej, jesteśmy na Google News - Obserwuj to, co ważne w techu

Więcej na tematy:

CD ProjektgogCDP