Polska

Polska spółka na 3 miejscu wśród innowacyjnych firm technologicznych w regionie EMEA

GU
Grzegorz Ułan
3

Deloitte Technology Fast 500 EMEA to ranking organizowany od 16 lat i dopiero poraz 3 na podium znalazła się w nim firma z Europy Środkowej.

Zanim przejdziemy do wyników tegorocznej edycji zapoznajmy się z jej zasadami:

Ranking Deloitte grupuje najszybciej rozwijające się spółki technologiczne z regionu EMEA (Europa, Bliski Wschód, Afryka). Zestawienie jest przygotowane w oparciu o procentowy wzrost przychodów operacyjnych ze sprzedaży na przełomie ostatnich czterech lat (2012 r. vs. 2015 r.). Średnia stopa wzrostu przychodów wszystkich spółek z zestawienia wyniosła 967 proc., dla porównania w edycji ubiegłorocznej było to 1 012 proc. (1 711 proc. w 2014 r.).

Firmy uwzględnione w rankingu muszą spełniać następujące kryteria:

  • opracowywać lub wytwarzać autorskie technologie i/lub ponosić istotne nakłady na prace badawczo-rozwojowe,
  • posiadać strukturę własności, która wyklucza udziały większościowe inwestorów strategicznych,
  • posiadać siedzibę w jednym z krajów uczestniczących w programie,
  • okres działalności min. 4 lata,
  • wysokość przychodów operacyjnych w każdym badanym roku min 50 000 EUR (kurs wymiany w oparciu o średnią roczną podaną przez banki centralne dla walut poszczególnych krajów),
  • sektor działalności: oprogramowanie, sprzęt komputerowy, komunikacja, media, czyste technologie oraz life sciences, w których zawiera się, m.in. biotechnologia, branża farmaceutyczna czy technologia medyczna.

A teraz pierwsza dziesiątka rankingu, na trzecim miejscu polska spółka Codewise:

Co mówi Robert Gryn, CEO Codewise o sukcesie swojej firmy?

Tak wysoka pozycja spółki w rankingu Deloitte Technology Fast 500 to dla nas ogromny powód do dumy a także budujące potwierdzenie sukcesu, który wspólnie tworzymy. Przypomnę tylko, że w 2015 zajęliśmy pierwsze miejsce w kategorii „Wschodzące Gwiazdy” w rankingu Fast 50 CE a w tegorocznej edycji znaleźliśmy się na pierwszym miejscu w głównej kategorii rankingu oraz kategorii „Wielka Piątka”. Tak konsekwentnie prowadzona strategia umacnia nas na pozycji lidera firm technologicznie innowacyjnych a trzecie miejsce w regionie EMEA pokazuje, że firma jest na dobrej drodze do zbudowania jej w skali globalnej. Jestem przekonany, że to początek czegoś naprawdę wielkiego.


Zarządzając firmą na pierwszym miejscu zawsze stawiam ludzi. Mówiąc wprost, traktuję ich tak, jak sam chciałbym być traktowany. Takie podejście spowodowało, że jesteśmy otwartą organizacją z dość swobodną kulturą, ale też taką, w której każdy czuje odpowiedzialność. To pozwoliło zespołowi liczącemu 100 osób osiągnąć w 2016 r. przychody sięgające ponad 50 mln dolarów. Ludzie, produkt, zysk – taka powinna być kolejność.

Oprócz Codewise w rankingu znalazło się jeszcze 14 innych firm z Polski:

Pełen ranking znajdziecie na pod tym linkiem i na stronie https://www2.deloitte.com/ce/fast500. Z naszej strony pozostaje już tylko pogratulować sukcesu Codewise. Brawo!


Niedawno uruchomiliśmy serwis z Pracą w IT! Gorąco zachęcamy do przejrzenia najnowszych ofert pracy oraz profili pracodawców.

Hej, jesteśmy na Google News - Obserwuj to, co ważne w techu