Startups

Polska programistami stoi. Najlepsi specjaliści IT już w grudniu zgromadzą się w Krakowie i Warszawie

Patronat Medialny
Polska programistami stoi. Najlepsi specjaliści IT już w grudniu zgromadzą się w Krakowie i Warszawie
8

Pracownicy branży IT wzbudzają powszechną zazdrość wśród każdego, kto nie jest jednym z nich. Oprócz wysokich pensji, mogą liczyć na wyszukane bonusy, np. podwyżki za podróż do pracy rowerem, dopłaty do prywatnego przedszkola, czy dodatkowe tygodnie płatnego urlopu. Przesada? Patrząc na światowe rankingi branżowe, w których czołówkę zajmują polscy programiści, z czystym sumieniem można powiedzieć, że na to wszystko zasługują.

To właśnie polscy specjaliści tworzą konkurencyjne w Europie Środkowo-Wschodniej firmy technologiczne. W corocznym raporcie firmy consultingowej Deloitte Fast 50 dwa pierwsze miejsca w wśród najszybciej rozwijających się firm tej branży zajęły polskie przedsiębiorstwa związane z IT. Chodzi o Codewise - startup z Krakowa, którego zespół w większości tworzą wykwalifikowani programiści. Drugim przedsiębiorstwem jest Codelime z Warszawy, oferujące m.in. usługi doradztwa IT. W pierwszej dziesiątce znalazła się też firma miquido, związana z technologiami mobile.

Polscy programiści zostali też oficjalnie okrzyknięci jednymi z najzdolniejszych na świecie. W międzynarodowym rankingu HackerRank - platformy, która zrzesza ponad milion doświadczonych specjalistów, zajęli 3. miejsce. Wyższe pozycje na podium oddali jedynie Chińczykom i Rosjanom, za to daleko w tyle zostawili słynące z zagłębi IT i wykwalifikowanych specjalistów Stany Zjednoczone, czy Indie.

Polscy programiści biegli w Java i Python

Według tego samego rankingu Polacy najlepiej na świecie radzą sobie z programowaniem w Javie. Reprezentują także czołówkę w obsłudze Python. To między innymi o tych językach programowania polscy i zagraniczni specjaliści IT będą mówić podczas Code Europe. Największa konferencja programistyczna w Polsce odbędzie się 5 i 7 grudnia w Krakowie i Warszawie. Udział jest bezpłatny - wystarczy tylko pobrać bilet ze strony www.codeeurope.pl.

Sven Ruppert, programista Java z 20-letnim doświadczeniem, na co dzień rozwijający technologie w monachijskim Macros Reply, podczas swojej prelekcji “Core Java Journey - Pattern / Reactive / Functional” wyjaśni jak w sprytny sposób korzystać z Java8.

Kuba Marchwicki, programista, architekt i lider Java User Group w Gdańsku, podczas warsztatu o historycznym tytule “12 rzeczy z Java8 o których musisz wiedzieć, aby Twój kod był mniej barokowy”, wraz z uczestnikami przeanalizuje przestarzałe konstrukcje w Javie i powie, jak je omijać.

Uzupełnieniem prelekcji będą warsztaty prowadzone przez Svena Rupperta i Kubę Marchwickiego. Z kolei Michał Smreczyński, Cloud Solution Architect w Cloudeon A/S, przedstawi sposoby wykorzystania platformy Microsoft Azure do uruchamiania aplikacji napisanych w języku Python.

Oprócz wymienionych wyżej specjalistów od Javy i Pythona, na Code Europe pojawi się jeszcze światowej sławy 60 prelegentów związanych z 30 technologiami, zamkniętymi w obszarach: Backend i Frontend, Mobile, Big Data. Jest wśród wśród nich Douglas Crockford - legenda JavaScriptu, guru Frontendu, mistrz kodowania. Po raz pierwszy w Polsce i to właśnie na Code Europe, z wykładem wystąpi Lars Klint - pasjonat ekosystemu MS, rozwijający technologię HoloLens. Tematykę bezpieczeństwa w sieci poruszą Frans Rosen - jeden z najsłynniejszych Bug Bounty Hunterów oraz Zakaria Rachid Security Consultant w Sogeti ESEC.

- Doskonale zdajemy sobie sprawę z tego, że w branży IT rozwój jest kluczowy. Poszukiwanie wiedzy, kontakt z najlepszymi fachowcami i udział w warsztatach są niezwykle ważne dla każdego, kto wiąże swoją przyszłość z programowaniem czy ogólnie pojętą informatyką. To dlatego pracowaliśmy dniami i nocami, by zaprosić wyjątkowych prelegentów z całego świata i stworzyć najbardziej merytoryczną agendę - dodaje Tomek Kreczmar, menadżer projektu.

Polscy programiści faworytami branży

To pierwsza edycja konferencji Code Europe, która ma szansę stać się najbardziej prestiżowym wydarzeniem dla programistów w Polsce. Co sprawia, że eksperci z całego świata pojawią się już w grudniu w Krakowie i Warszawie?

Polscy programiści, ze względu na wysokie kwalifikacje i umiejętności są doceniani w branży. Uczelnie skutecznie kształcą specjalistów IT, którzy już jako pracownicy są doceniani na światowych rynkach. To sprawia, że firmy technologiczne z innych krajów lokują u nas swoje centra, a ponad 30 tysięcy polskich specjalistów z branży pracuje zagranicą.

Wiedzą o tym prelegenci, którzy przyjeżdżają na Code Europe. - Polska jest znana z kształcenia bardzo utalentowanych profesjonalistów z dziedziny technologii. Konferencje programistyczne są świetną okazją, by móc bezpośrednio spotkać się z młodymi, bystrymi umysłami, które będą kształtować przyszłość branży IT. Nie mogłem stracić szansy, by wymienić się z nimi swoimi pomysłami - mówi Allen O’Neill, Consulting Engineer w IdeaShelf i członek Brytyjskiego Towarzystwa Komputerowego.

Organizator Code Europe - Grupa Absolvent.pl, ma już 6-letnie doświadczenie w prowadzeniu wydarzeń dedykowanych osobom stawiającym na rozwój kariery. Na każdą edycję największego z nich - Absolvent Talent Days (www.talentdays.pl), rejestruje się 55 tysięcy studentów i absolwentów. To dlatego, że oprócz promowania ofert pracy, poprzez debaty i szkolenia dba o edukację uczestników.

Mecenasi: Urząd Marszałkowski Województwa Małopolskiego, Ministerstwo Cyfryzacji, Narodowe Centrum Badań i Rozwoju, Fundacja Bezpieczna Cyberprzestrzeń

Partner Merytoryczny: ABSL

Partnerzy medialni: Inn:Poland, Komputer Świat, Antyweb.pl, Gadżetomania, PC Format

Bilety do pobrania na: www.codeeurope.pl

Ogranizator Code Europe: portal www.absolvent.pl

Hej, jesteśmy na Google News - Obserwuj to, co ważne w techu