Startups

Chivas the Ventures dla społecznych przedsiębiorców i to jest dobre

Grzegorz Marczak
Chivas the Ventures dla społecznych przedsiębiorców i to jest dobre
2

Właśnie rusza kolejna edycja programu Chivas the Ventures. Ogólnoświatowej inicjatywy marki Chivas, której celem jest znalezienie przedsiębiorców, którzy swoimi projektami wpłyną na funkcjonowanie społeczeństwa.

Sytuacja, w której możemy połączyć zarabianie pieniędzy z projektem potrzebnym społeczeństwu lub pozytywnie wpływającym na jego funkcjonowanie, to niemal układ idealny. I takie właśnie projekty poszukiwane są w programie Chivas the Ventures.

W poprzedniej edycji programu do światowego finału dostał się polski projekt Migam, zwycięzca polskiej edycji. Jest to najlepszy przykład na to, o jakie projekty chodzi w tym konkursie. Migam to startup, którego celem jest likwidacja barier między osobami słyszącymi i głuchymi, poprzez tworzenie innowacyjnych narzędzi do komunikacji – aplikacji video-tłumacza. Rozwój narzędzi, jakie tworzy Migam, pomoże zmienić na lepsze życie 72 milionów Głuchych na świecie. Prawda, że piękna idea? Pamiętam pierwszy Startup Fest w Agorze, kiedy pierwszy raz miałem przyjemność spotkać się z Migam - byli absolutnie przekonujący do swojej idei i pomysłu na poprawę smutnej dla Głuchych rzeczywistości. Po latach widać, że determinacja nie zmalała, a Migam wyrasta na firmę z międzynarodowymi aspiracjami.

Tak było w zeszłym roku podczas polskiej edycji The Venture:

Kto więc ma szanse wygrać w tego typu projekcie? Jury skupia się na problemie jaki rozwiązuje dany projekt, na skali oddziaływania i na tym czy projekt przerodzi się w stabilnie działający biznes. Takie przynajmniej kryteria wymieniali Jurorzy podczas czerwcowej gali finałowej, która odbyła się Nowym Jorku.

Jeśli udało mi się was zainteresować Chivas the Venture, a wasz projekt ma aspiracje społeczne, oto kilka ważnych informacji, które musicie wiedzieć. Zgłaszać się do programu można już teraz - musicie to jednak zrobić przed 14 grudnia, bo wtedy etap przyjmowania zgłoszeń zostanie zakończony. Dodatkowo uruchomiliśmy właśnie kolejną edycję Zmienimy Świat wspierającą cały program. Poza możliwością zgłoszenia projektu czeka tam na was zestaw ciekawych artykułów oraz możliwość wygrania świetnego smartfona LG G5 SE.

Kto może zgłaszać się do programu?

Praktycznie wszyscy. Poszukiwane są firmy na etapie zalążkowym (co oznacza, że produkt jest wciąż w fazie prototypu i firma jeszcze nie generuje dochodu od klientów lub użytkowników), w fazie rozruchu (co oznacza, że firma ma działający prototyp swojej koncepcji, w optymalnej sytuacji również rozpoznawalną grupę użytkowników, generując maksymalnie 500 tys. USD - lub kwotę równoważną w lokalnej walucie - rocznego przychodu i firma istnieje nie dłużej niż trzy lata) lub w fazie wzrostu (co oznacza, że firma wykroczyła poza etap działającego prototypu i obecnie może pochwalić się dużą grupą użytkowników i sprzedażą, generując nie więcej, niż 1 milion USD - lub kwotę równoważną w lokalnej walucie - rocznego przychodu i firma istnieje dłużej, niż trzy lata).

Dlaczego warto?

No i tutaj robi się naprawdę ciekawie. Po pierwsze, mamy świetnych mentorów i prawdziwych biznesowych wyjadaczy, z którymi możemy skonsultować swój projekt. Drugi ważny element projektu to pieniądze. Pula nagród w programie wynosi 1 milion dolarów. Zwycięzca może spodziewać się bonusu w postaci kilkuset tysięcy dolarów. Na koniec dochodzą jeszcze media - bardzo ważny element w życiu każdego startupu. O zwycięzcach Chivas the Venture piszą m.in. takie tuzy mediów startupowych jak Techcrunch. Jeśli ktoś zna tę branżę to wie, że tekst na TC jest czasami wart dużo więcej, niż niejedna nagroda pieniężna.

Podsumowując. Gorąco zapraszamy do udziału w kolejnej edycji Chivas the Venture. Chodzi o fajne startupowe projekty społeczne. Zgłoszenia przyjmowane są do 14 grudnia. Wszystko za darmo, a do wygrania, jak wspomniałem, jest bardzo wiele.

Zmienimy Świat

Bardzo miło mi jest zaprosić was również do akcji Zmienimy Świat gdzie przy współpracy z Chivas zbieramy pomysły do programy. Przy okazji można też wygrać świetnego smartfona LG G5 SE odpowiadając na pytanie "Jak startupy mogą zmienić świat na lepsze?"

Gorąco zapraszam

Hej, jesteśmy na Google News - Obserwuj to, co ważne w techu