Felietony

Polska gra MMORPG Duma Taernu ma już 100 tysięcy zarejestrowanych graczy

Grzegorz Marczak
Polska gra MMORPG Duma Taernu ma już 100 tysięcy zarejestrowanych graczy
8

O Dumie Tearnu pisałem już podczas oficjalnego startu gry (zdjęcie znacznika beta). Było to nie tak dawno bo w grudniu 2010 roku. Już wtedy gra cieszyła się dużą popularnością i zbierała dobre recenzje wśród graczy. Gra tworzona była blisko 5 lat ale jak widać po wynikach warto było włożyć w nią tyl...

O Dumie Tearnu pisałem już podczas oficjalnego startu gry (zdjęcie znacznika beta). Było to nie tak dawno bo w grudniu 2010 roku. Już wtedy gra cieszyła się dużą popularnością i zbierała dobre recenzje wśród graczy. Gra tworzona była blisko 5 lat ale jak widać po wynikach warto było włożyć w nią tyle pracy. Autorzy gry własnie poinformowali o osiągnięciu 100 tysięcy zarejestrowanych graczy! Moim zdaniem jest to niesamowity wynik jak na tak młodą produkcję, która robiona jest z własnych funduszy na razie bez wsparcia inwestora (choć rozmowy trwają).

Duma Taernu jak każda tego typu produkcja zarabia na mikro transakcjach, dzięki którym możemy wykupić sobie dodatkowe rzeczy w grze (szybszy odpoczynek, zniżki w sklepach itp). Jednak sama gra jest całkowicie darmowa i jeśli nie chcemy płacić za dodatki to nie będzie nam to przeszkadzać w zabawie.

Co ciekawe Duma Taernu zaczęła wychodzi na plus pod względem finansowym już po dwóch miesiącach od oficjalnego startu (grudzień 2010) a zyski z miesiąca na miesiąc systematycznie rosną. Od miesiąca też firma współpracuje między innymi z wp.pl oraz gamezilla.pl

Na dniach została też wprowadzona duża aktualizacja graficzna gry, dzięki której gracze będą mogli cieszyć się 7 nowymi lokacjami o nowej jakości graficznej. W planach natomiast jest przygotowanie wersji angielskiej i ruszenie na podbój globalnego rynku.

Nowe lokacje:

Muszę przyznać, że pisząc o tego typu polskich produkcjach mam bardzo dużo satysfakcji. Pokazują one bowiem, że można zrobić coś dobrego nawet w tak konkurencyjnej kategorii jaką są gry online. Będę więc gorąco dopingował autorów gry i mam nadzieję, że światowa premiera będzie równie udana jak nasza lokalna.

Hej, jesteśmy na Google News - Obserwuj to, co ważne w techu

Więcej na tematy:

Startup