Polska

Policja zatrzymała 31-latka za „sharing”. W domu 180 tysięcy zł, na kontach ponad milion

Grzegorz Ułan
Policja zatrzymała 31-latka za „sharing”. W domu 180 tysięcy zł, na kontach ponad milion
118

Krakowska Policja zatrzymała mężczyznę, który urządził sobie w domu istną stację nadawczą, służącą jako punkt do nielegalnego rozsyłania sygnału telewizyjnego płatnej platformy cyfrowej metodą tzw. „sharingu".

Cały system mężczyzna zamontowany miał w piwnicy domu wielorodzinnego, do którego wejście było zabezpieczone szyfrowanym zamkiem. Na miejscu policjanci znaleźli sprzęt służący do rozsyłania nielegalnego sygnału.

Jak się okazało, 31- letni mieszkaniec tego domu, zbudował tam całą infrastrukturę służącą do nielegalnego dzielenia sygnału telewizyjnego. Do serwera było wpiętych kilkadziesiąt kart abonenckich, umożliwiających odbiór płatnej, kodowanej telewizji która następnie za pomocą internetu była udostępniana nieuprawnionym osobom, nieposiadającym wykupionego abonamentu do tych telewizji. Za uzyskiwany dostęp odbiorcy wnosili opłaty organizatorowi „sharingu”, w znacznie mniejszych kwotach, aniżeli musieliby zapłacić za tę usługę przy zawarciu legalnej umowy.

Wstępne ustalenia policji pozwoliły oszacować, że 31-latek trudnił się tym procederem od kilku lat, a z jego usług korzystało kilkaset osób. Jak się okazuje zajęcie było dość intratne, policjanci na miejscu znaleźli 180 tysięcy złotych w gotówce, schowanej w pudełkach po butach. Dodatkowo, według późniejszych ustaleń na kontach bankowych mężczyzny stwierdzono posiadanie dużo większej ilości pieniędzy, łącznie ponad milion złotych. Zostały one już zabezpieczone w związku z podejrzeniem, iż pochodzą z tej nielegalnej działalności.

Mężczyzna został zatrzymany, postanowiono mu również już zarzut nielegalnego udostępniania sygnału telewizji cyfrowej, za co grozi mu do 3 lat więzienia.

Źródło: Policja.pl.

Photo: olechowski/Depositphotos.

Hej, jesteśmy na Google News - Obserwuj to, co ważne w techu