Polska

Tylko na Antyweb. Onet chce zapanować nad Twoim porankiem

Konrad Kozłowski
10

We wrześniu 2016 roku Onet oficjalnie wystartował ze swoją kompletnie odmienioną ramówką. Jednych z czołowych jej punktów jest poranny program "Onet Rano", który po kilkunastu miesiąca nie tylko się zmienia, ale i rozszerza swoją działalność. Poranne pasmo Onet chce zagarnąć tylko dla siebie.

"Onet Rano" to projekt Jarosława Kuźniara, który jeszcze przed objęciem sterów za programem w Onecie, swoim "jaroscopem" wypełnił niezagospodarowaną przestrzeń na poranny komentarz bieżących wydarzeń zza kierownicy swojego auta. Zamiast około 6:00 rano, kamerki ze smartfona i monologu prowadzące, w Onecie program startuje o 7:55, jest profesjonalnie realizowany i składa się z kilku bloków. Najważniejszym elementem pozostaje przejażdżka z gośćmi, ale nie brakuje dyskusji w studiu oraz współpracy z Iwoną Kutyną z Onet24.

W międzyczasie rozwinięto też inne programy - "Onet on tour" i "Onet rano #wPodróży" - wykraczające swoją działalnością poza warszawskie ulice i studio Onetu. To one dołączają do stałych punktów odświeżonej, wiosennej ramówki, wraz z "Onet rano #wiem", który będzie następować bezpośrednio po "Onet Rano", czyli około godziny 9:10. Onet przyznaje, że poranne pasmo nie jest już traktowane jako pojedynczy program, ale jako marka w ramach której rozwijane są też inne projekty.

Praktyczne porady, ekspercka wiedza, testowanie przydatnych produktów - to znajdą widzowie w Onet Rano #WIEM.  Prowadzący wraz ze swoim gościem codziennie omówi wybrany bieżący temat, aby dać internautom konkretną dawkę wiedzy z obszaru nowych technologii, finansów osobistych, zdrowia, stylu życia, motoryzacji, spraw konsumenckich i wielu innych.

Nasza flagowa produkcja - Onet Rano – to już nie tylko poranek, ale cała grupa programów, które nieustannie rozwijamy i zmieniamy, aby wciąż zaskakiwać naszych widzów. Tej wiosny do Jarosława Kuźniara, twórcy formatu, dołączą nowi prowadzący, którzy każdemu odcinkowi będą nadawać indywidualny styl - Sabina Lipska, Dyrektor Video Grupy Onet-RAS

W roli prowadzącego, już oficjalnie, nie będzie tylko Jarosław Kuźniar. Do tej pory dość regularnie zastępowali go w tej roli m. in. Iwona Kutyna, Bartosz Węglarczyk i Robert Feluś, ale wraz z nową ramówką wszyscy obejmują tytuł prowadzących, a do tego grona dołącza także Piotr Kędzierski.

- Wsłuchujemy się w głosy naszych widzów i fanów, którzy chcą widzieć Onet Rano w nowych odsłonach, w nowych miejscach i nowych formułach. Chcę mieć czas na ich opracowanie i wyprodukowanie. Od początku dbamy także o partnerów biznesowych, jak Lexus czy BP i także na współpracy z nimi chciałbym się bardziej skupić. Chcę szukać nowych propozycji programowych Jarosław Kuźniar, twórca i prowadzący Onet Rano.

Dla regularnych widzów Onet Rano jest to przede wszystkim formalne potwierdzenie dotychczasowych praktyk - gdy brakowało Jarosława Kuźniara, to redakcyjni koledzy zawsze zastępowali go przed kamerami w aucie i studiu. Serwis z pewnością zauważył także wzrost zainteresowania i zaangażowania widzów, gdy poranny program nadawał z innych miast niż Warszawa. Stosunkowo niedawno zrealizowany w Krakowie, czy wcześniej w Lublinie gromadziły niemałą widownię i motywowały do oglądania "Onet Rano" przede wszystkim mieszkańców tych miast. Ze względu na działalność Kuźniara poza Onetem świetnie wypadają też odcinki Onet on tour spoza granic naszego kraju - zdecydowanie chciałbym, by powstawało ich jeszcze więcej.

 

 

Hej, jesteśmy na Google News - Obserwuj to, co ważne w techu