Polska

Tylko na Antyweb. Onet chce zapanować nad Twoim porankiem

Konrad Kozłowski
Tylko na Antyweb. Onet chce zapanować nad Twoim porankiem
10

We wrześniu 2016 roku Onet oficjalnie wystartował ze swoją kompletnie odmienioną ramówką. Jednych z czołowych jej punktów jest poranny program "Onet Rano", który po kilkunastu miesiąca nie tylko się zmienia, ale i rozszerza swoją działalność. Poranne pasmo Onet chce zagarnąć tylko dla siebie.

"Onet Rano" to projekt Jarosława Kuźniara, który jeszcze przed objęciem sterów za programem w Onecie, swoim "jaroscopem" wypełnił niezagospodarowaną przestrzeń na poranny komentarz bieżących wydarzeń zza kierownicy swojego auta. Zamiast około 6:00 rano, kamerki ze smartfona i monologu prowadzące, w Onecie program startuje o 7:55, jest profesjonalnie realizowany i składa się z kilku bloków. Najważniejszym elementem pozostaje przejażdżka z gośćmi, ale nie brakuje dyskusji w studiu oraz współpracy z Iwoną Kutyną z Onet24.

W międzyczasie rozwinięto też inne programy - "Onet on tour" i "Onet rano #wPodróży" - wykraczające swoją działalnością poza warszawskie ulice i studio Onetu. To one dołączają do stałych punktów odświeżonej, wiosennej ramówki, wraz z "Onet rano #wiem", który będzie następować bezpośrednio po "Onet Rano", czyli około godziny 9:10. Onet przyznaje, że poranne pasmo nie jest już traktowane jako pojedynczy program, ale jako marka w ramach której rozwijane są też inne projekty.

Praktyczne porady, ekspercka wiedza, testowanie przydatnych produktów - to znajdą widzowie w Onet Rano #WIEM.  Prowadzący wraz ze swoim gościem codziennie omówi wybrany bieżący temat, aby dać internautom konkretną dawkę wiedzy z obszaru nowych technologii, finansów osobistych, zdrowia, stylu życia, motoryzacji, spraw konsumenckich i wielu innych.

Nasza flagowa produkcja - Onet Rano – to już nie tylko poranek, ale cała grupa programów, które nieustannie rozwijamy i zmieniamy, aby wciąż zaskakiwać naszych widzów. Tej wiosny do Jarosława Kuźniara, twórcy formatu, dołączą nowi prowadzący, którzy każdemu odcinkowi będą nadawać indywidualny styl - Sabina Lipska, Dyrektor Video Grupy Onet-RAS

W roli prowadzącego, już oficjalnie, nie będzie tylko Jarosław Kuźniar. Do tej pory dość regularnie zastępowali go w tej roli m. in. Iwona Kutyna, Bartosz Węglarczyk i Robert Feluś, ale wraz z nową ramówką wszyscy obejmują tytuł prowadzących, a do tego grona dołącza także Piotr Kędzierski.

- Wsłuchujemy się w głosy naszych widzów i fanów, którzy chcą widzieć Onet Rano w nowych odsłonach, w nowych miejscach i nowych formułach. Chcę mieć czas na ich opracowanie i wyprodukowanie. Od początku dbamy także o partnerów biznesowych, jak Lexus czy BP i także na współpracy z nimi chciałbym się bardziej skupić. Chcę szukać nowych propozycji programowych Jarosław Kuźniar, twórca i prowadzący Onet Rano.

Dla regularnych widzów Onet Rano jest to przede wszystkim formalne potwierdzenie dotychczasowych praktyk - gdy brakowało Jarosława Kuźniara, to redakcyjni koledzy zawsze zastępowali go przed kamerami w aucie i studiu. Serwis z pewnością zauważył także wzrost zainteresowania i zaangażowania widzów, gdy poranny program nadawał z innych miast niż Warszawa. Stosunkowo niedawno zrealizowany w Krakowie, czy wcześniej w Lublinie gromadziły niemałą widownię i motywowały do oglądania "Onet Rano" przede wszystkim mieszkańców tych miast. Ze względu na działalność Kuźniara poza Onetem świetnie wypadają też odcinki Onet on tour spoza granic naszego kraju - zdecydowanie chciałbym, by powstawało ich jeszcze więcej.

 

 

Hej, jesteśmy na Google News - Obserwuj to, co ważne w techu