Gry

Nowe trailery Pokemon Brilliant Diamond, Shining Pearl oraz Legends: Arceus już dostępne!

Kamil Świtalski
0

Nadchodzące miesiące upłyną nam pod znakiem Pokemon. Oto dwie nadchodzące gry na Nintendo Switch!

Fani kieszonkowych stworków mają powody do radości. Jedne gry z uniwersum wychodzą, kolejne już właściwie depczą im po piętach... nie ma czasu na nudę. Za trzy miesiące doczekamy się remake'ów czwartej generacji na Nintendo Switch, a już w styczniu przyszłego roku na konsole trafi zupełnie nowa odsłona: Pokemon Legends: Arceus!

Pokemon Brilliant Diamond & Shining Pearl: nowy zwiastun

Podczas dzisiejszego eventu zaprezentowany nowy zwiastun nadchodzących remake'ów czwartej generacji Pokemon: Brilliant Diamond oraz Shining Pearl. Kto spędził przy tych odsłonach swoje na DS, ten wie czego się spodziewać i... poczuje się tam jak w domu. Będą sekretne bazy, dekorowanie kulek (co przekłada się na nowe animacje), a także konkursy ze stworkami w roli głównej. Rozgrywka wygląda znajomo i bezpiecznie - obejdzie się bez większych rewolucji, ale cóż mogę powiedzieć. Czekam!

Premiera Pokemon Brilliand Diamond & Shining Pearl już 19 listopada.

Podróż do regionu Hisui w Pokemon Legends: Arceus

To druga z nowości która nadchodzi na Nintendo Switch - Pokemon Legends: Arceus. Pierwszy trailer był dość mglisty i niewiele z niego w gruncie rzeczy wynikało. Dzisiejsza prezentacja dużo więcej nam wyjaśniła: wiemy że przeniesiemy się w przeszłość, a naszym zadaniem będzie tworzenie pierwszego Pokedexu. Nie zabraknie craftingu (tak, będziemy sami tworzyć Poke Balle!), bitew, gonitwy za zadaniami od lokalnych mieszkańców regionu i oswajania Pokemonów. To zupełnie nowe podejście do tematu - no i nietypowy zestaw starterów, wśród których znaleźli się: Rowlet, Cyndaquil oraz... Oshawott. Wygląda ciekawie, chociaż nie ukrywam, że trochę obawiam się o to, jak gra będzie działać na Switchu. Gamefreak wielokrotnie udowodnili, że optymalizacja nie jest ich najmocniejszą stroną. Premiera Pokemon Legends: Arceus już 28 stycznia!

Hej, jesteśmy na Google News - Obserwuj to, co ważne w techu