Moje przemyślenia

Pokaz siły Google - każdy pracownik dostaje 10% podwyżki i nie tylko

Grzegorz Marczak
29

Google pokazuje jak mocną pozycję finansową ma firma w czasach po kryzysowych (bo chyba można powiedzieć, że już jest po kryzysie?). Otóż firma ogłosiła, że każdy pracownik dostanie świąteczny bon o wartości 1,000 dolarów. To jednak nie wszystko - z początkiem nowego roku każdy dostanie również 10%...

Google pokazuje jak mocną pozycję finansową ma firma w czasach po kryzysowych (bo chyba można powiedzieć, że już jest po kryzysie?). Otóż firma ogłosiła, że każdy pracownik dostanie świąteczny bon o wartości 1,000 dolarów. To jednak nie wszystko - z początkiem nowego roku każdy dostanie również 10% podwyżkę swojej pensji.

O ile bony to w sumie drobne kilkadziesiąt milionów dolarów o tyle konsekwencji podwyżek 10% dla wszystkich pracowników to już dużo większy wpływ na przyszłoroczny i następne budżety. Google natomiast pokazuje wszystkich, że ich na to stać co jest dobrym sygnałem nie tylko dla pracowników ale również dla branży bo świadczy o stabilnej sytuacji jednego z jej liderów (który ma znaczny wpływ na całość).

Z listu do pracowników można też wyczytać, że Google ma zamiar dać jeszcze więcej pieniędzy pracownikom. Otóż na bazie badań wewnątrz firmy wyszło, że pracownicy woleli by zamiast wszelkich dodatków firmowych dostawać po prostu gotówkę. W związku z tym stanie się tak jak chcieli i zamiast części bonusów dostaną po prostu pieniądze.

Businessinsider.com szacuje, że koszty tej operacji może być bliski miliard dolarów (w czym cześć z tych pieniędzy będzie pochodzi z oszczędności na anulowanych bonusach).

Ciekawe co na to pracownicy Microsoft i Apple? Wprawdzie ich firmy też prezentują stabilną kondycje finansową ale chyba nie mają takiej fantazji w wydawaniu pieniędzy.

Hej, jesteśmy na Google News - Obserwuj to, co ważne w techu

Więcej na tematy:

Google