Świat

Pojedynki w Duels.com czyli nowa internetowa gra online.

GM
Grzegorz Marczak
9

Duels.com to nowa gra internetowa. Gra która łączy w sobie elementy role playing game z elementami social networkingowymi. W grze jak sama nazwa wskazuje chodzi o pojedynki, czyi tworzymy własną postać (coś na kształt WOW) kupujemy dla niej odpowiedni ekwipunek i jesteśmy gotowi do pierwszych wyz...

Duels.com to nowa gra internetowa. Gra która łączy w sobie elementy role playing game z elementami social networkingowymi.

W grze jak sama nazwa wskazuje chodzi o pojedynki, czyi tworzymy własną postać (coś na kształt WOW) kupujemy dla niej odpowiedni ekwipunek i jesteśmy gotowi do pierwszych wyzwań.

Wygrywając pojedynki zdobywamy doświadczenie i sprzęt, przegrywając tracimy. Wszystko więc brzmi dość banalnie i poza faktem, że gra nie wymaga od nas ściągania żadnych dodatkowych programów nie miała by za wiele zalet.Autorzy gry postarali się jednak o wprowadzenie elementu, który może być kluczem do sukcesu.
Przede wszystkim w grze nie kontrolujemy przebiegu pojedynku (co brzmi niezbyt ciekawe) decydujemy jedynie o tym w jaki sposób nasza postać będzie walczyć. Dzięki temu możemy wyzwać kogoś na pojedynek, lecz sam pojedynek może toczyć się kompletnie bez naszego udziału (czyli gdy jesteśmy np: offline). Po zakończonym pojedynku dowiemy się o jego rezultacie poprzez informacje zawarte w naszym profilu.

Uważam, że tego typu projekty czyli gry lub innego rodzaju rozrywka on-line będą już niedługo wiodącą tematyką dla startup-ów. Oczywiście już teraz rozrywka dominuje w internecie, jednakże projekty takie jak runescape.com czy duels.com pokazują, że gry internetowe mogą być liderem w tej kategorii.

Gdybyście chcieli przetestować duels.com to musicie wykazać się dość dużą cierpliwością. Gra jest w fazie beta i jak widać doświadcza dość dużych problemów z wydajnością serwerów.

Hej, jesteśmy na Google News - Obserwuj to, co ważne w techu