Świat

Mister Wong - rywal dla Del.icio.us

GM
Grzegorz Marczak
3

Mister Wong jest to serwis typu "social bookmarking", w europie pojawił się na początku 2006, ale dopiero w tym tygodniu uruchomiona został angielsko języczna wersja serwisu. Podobnie jak inne serwisy z tego gatunku w Mister Wong możemy zbierać swoje ulubione linki, dzielić się nimi z innymi uż...


Mister Wong
jest to serwis typu "social bookmarking", w europie pojawił się na początku 2006, ale dopiero w tym tygodniu uruchomiona został angielsko języczna wersja serwisu.

Podobnie jak inne serwisy z tego gatunku w Mister Wong możemy zbierać swoje ulubione linki, dzielić się nimi z innymi użytkownikami itp. Do dyspozycji mamy również toolbar-y dla popularnych przeglądarek internetowych. Dzięki toolbar-om możemy dodawać znalezioną stronę do ulubionych, podzielić się znaleziskiem z inną osobą oraz szybko przejść do głównej strony Mister Wong.
To co odróżnia Mister Wong od lidera w tej kategorii czyli Del.icio.us to podejście do dzielenia się linkami. W Mister Wong oprócz tradycyjnych tagów mamy także coś co nazywa się grupami. Możemy na przykład założyć grypę "Polish Blogs" i każdy kto jest użytkownikiem takiej grupy może dodawać do niej linki. Dodane linki mogą być oceniane przez użytkowników grupy (coś na kształt Reddit) dzięki czemu w danej grupie tworzy nam się coś na kształt rankingu dodanych stron.

Przyznam, że zaciekawił mnie pomysł związany z tworzeniem grup i wspólnym zbieraniem odnośników w ramach danej grupy - za pewne pomysł ten można wykorzystać na bardzo wiele sposobów.

Hej, jesteśmy na Google News - Obserwuj to, co ważne w techu