8

Podbij.pl jeszcze żyje, choć transformacja jaką przeszło zaskakuje

Pamiętacie jeszcze Podbij.pl (2008) i falę klonów jaką wywołał ten serwis pojawiając się w Polsce? Jeśli ktoś z was nie spotkał się z serwisami typu podbij.pl (aukcje o grosz) przypomnę pokrótce zasadę działania. Otóż zabawa jest bardzo prosta, każdy przedmiot wystawiany jest do licytacji z ceną początkową 0 PLN, podbijać możemy np. o 10 groszy, […]

Pamiętacie jeszcze Podbij.pl (2008) i falę klonów jaką wywołał ten serwis pojawiając się w Polsce? Jeśli ktoś z was nie spotkał się z serwisami typu podbij.pl (aukcje o grosz) przypomnę pokrótce zasadę działania. Otóż zabawa jest bardzo prosta, każdy przedmiot wystawiany jest do licytacji z ceną początkową 0 PLN, podbijać możemy np. o 10 groszy, podbicie w serwisie kosztują nas np 1,22 PLN.

Czyli niezależnie od tego czy wylicytujemy dany przedmiot czy nie tracimy 1,22 razy ilość podbić. Co jest jeszcze bardziej sprytne każde podbicie przedłuża aukcję o 20 sekund. Wygrywa ten który podbił ostatni raz przed upływem czasu aukcji. Oczywiście powstało też wiele wariantów gry, w który podbicia są tańsze lub reguły nieco inne od opisanej powyżej.

Tak było kiedyś, podbij.pl szybko zdobył popularność i doczekał się kilkudziesięciu klonów w Polsce. Później w podbij pojawił się inwestor i plany wejścia na NewConnect. Było pięknie ale się skończyło – niewiele z klonów podbij przetrwało do dziś a niektórymi tymi mniej uczciwymi zajęła się policja.

Samo podbij.pl jednak przetrwało i można powiedzieć, że reaktywowało swoje usługi jednak z zupełnie inną dla mnie zaskakującą ofertą. Bowiem od 24 sierpnia serwis przemienił się w stronę z ofertą ala „zakupy grupowe” jednak sam zakup kuponów licytuje się tak jak do tej pory poprzez podbicia o wartości ok 0,01 PLN.Sprytne, choć szczerze wątpię aby zmiana oferty pomogła. Patrząc na jedną z najszybciej kończących się „aukcji” zobaczymy jedynie 3 podbicia o łącznej wartości 0,03 PLN. Niestety wydaje się, że zabawa w licytacje o grosz skończyła się na dobre i nawet przyswojenie idei zakupów grupowych w tym przypadku niewiele daje.

Za info o zmianach na podbij dziękuję Damianowi.