Polska

Poczta Polska ponownie uruchamia pakiet Polecony eCommerce - będzie więcej, ale drożej

Grzegorz Ułan
Poczta Polska ponownie uruchamia pakiet Polecony eCommerce - będzie więcej, ale drożej
0

Polecony eCommerce to konkurencyjna oferta do Allegro MiniPaczka InPost, skierowana była do sprzedawców, którzy wysyłali swoim klientom tzw. „drobnicę” za pośrednictwem portali aukcyjnych. Napisałem była, bo jakieś kilka tygodni temu usunęli usługę ze swojej strony.

Dziś dostaliśmy komunikat od PP, że wracają z usługą Polecony eCommerce od 1 czerwca. W dużym skrócie oferta będzie składać się z pakietów po 5, 30, 50 i 100 przesyłek, albo standardowych albo priorytetowych, które są dostarczane sprzedawcom wraz z opakowaniem firmowym, w dwa dni robocze po zaksięgowaniu wpłaty. Zamówienia będzie można składać pod tym adresem.

Paweł Kopeć, Dyrektor Zarządzający Pionem Sprzedaży Poczty Polskiej:

To usługa, z której dotychczas najchętniej korzystali użytkownicy platform sprzedażowych i portali aukcyjnych oraz małe sklepy internetowe. Po analizie oczekiwań klientów rozszerzyliśmy dotychczasową ofertę o nowe rodzaje pakietów, utrzymując możliwość pakietowego zakupu usługi nadania paczek przez eSprzedającego. Celem Poczty Polskiej jest budowa sprzyjającego środowiska do rozwoju polskiego eCommerce, którego elementem jest dopasowanie form dostawy do różnego asortymentu sprzedawanego w internecie

W poprzedniej wersji, o której możecie przeczytać w moim tekście z lutego tego roku - Allegro MiniPaczka InPost vs Polecony eCommerce, pakiety były mniejsze, bo tylko 5, 10, 20 lub 30 sztuk, ale i też tańsze.

Od 1 czerwca pakiety i ich ceny będą kształtować się następująco:

  • Polecony eCommerce 5 standard – 27,45 zł netto za 5 szt. przesyłek standardowych (było 24,99 zł),
  • Polecony eCommerce 30 standard – 156,00 zł netto za 30 szt. przesyłek standardowych (było 131,99 zł),
  • Polecony eCommerce 50 standard – 255,00 zł netto za 50 szt. przesyłek standardowych,
  • Polecony eCommerce 100 standard – 490,00 zł netto za 100 szt. przesyłek standardowych,
  • Polecony eCommerce 5 priorytet – 35,60 zł netto za 5 szt. przesyłek priorytetowych (było 33,14 zł)
  • Polecony eCommerce 30 priorytet – 204,90 zł netto za 30 szt. przesyłek priorytetowych (było 180,89 zł)
  • Polecony eCommerce 50 priorytet – 336,50 zł netto za 50 szt. przesyłek priorytetowych,
  • Polecony eCommerce 100 priorytet – 653,00 zł netto za 100 szt. przesyłek priorytetowych.

Wymiary opakowań pozostają bez zmian, czyli szerokość 210 mm, długość 210 mm i grubość 50 mm. Podobnie z wagą, czyli do 1 kg. Pakiet priorytetowy będzie miał gwarantowany czas dostawy w następnym dniu roboczym, pod warunkiem nadania go do godziny 15, Polecony Standard do trzech dni roboczych. Każda przesyłka traktowana jest jako wartościowa do wysokości 100 zł

Do przygotowania przesyłek do nadawania oraz generowania dokumentów niezbędnych do wysyłki, można będzie korzystać z aplikacji eNadawca.

Oferta obowiązuje do końca roku lub do wyczerpania zapasów, z możliwością wykorzystania zakupionych Pakietów Poleconych eCommerce do 31.03.2018 r.

Hej, jesteśmy na Google News - Obserwuj to, co ważne w techu

Więcej na tematy:

poczta polska