Polska

Poczta Polska na 462 urodziny uruchamia specjalny serwis ze swoimi cyfrowymi usługami

GU
Grzegorz Ułan
16

Poczta Polska chce być utożsamiana z jak najbardziej cyfrowym operatorem pocztowym, w tym celu i aby uwypuklić to, co już ma w swoich usługach, zebrała wszystkie cyfrowe usługi na jednej stronie poczta-cyfrowa.pl.

Dokładnie wczoraj Poczta Polska obchodziła swoje 462 urodziny i w tym dniu swoją premierę z tej okazji miał nowy serwis www.poczta-cyfrowa.pl.

Tomasz Zdzikot, prezes zarządu Poczty Polskiej:

Dokładnie 462 lata temu, 18 października, król Zygmunt II August założył Pocztę Polską. Od wieków Poczta zapewnia łączność obywatelom i instytucjom. Misja Poczty nie zmieniła się, ale zmieniła się technologia. Obecnie strategicznym kierunkiem naszego rozwoju jest informatyzacja usług i przekształcenie się w Narodowego Operatora Cyfrowego. Uruchomiona dziś strona internetowa to swoisty „cyfrowy portfel” usług Grupy Poczty Polskiej umożliwiający naszym klientom wygodny dostęp do cyfrowych usług pocztowych, finansowych i ubezpieczeniowych. Kolejnym etapem będzie udostępnienie nowoczesnej aplikacji mobilnej oraz nowa strona www dla wszystkich spółek z pocztowej grupy kapitałowej.

Wczoraj miała też miejsce zapowiedź udostępnienia nowych wersji serwisów Poczty Polskiej i aplikacji mobilnych. Na początek jednak, z tych wszystkich rozproszonych stron Poczta Polska wyłuskała najpopularniejsze usługi i zaprezentowała na jednej stronie. Przekonuje jednocześnie, że wybierając usługi cyfrowe, klienci zaoszczędzą nie tylko czas potrzebny na skorzystanie z nich udając się do placówki pocztowej, ale i pieniądze. No i to też bezpieczeństwo w tym trudnym czasie pandemii.

Przejrzyjmy te najciekawsze i najpopularniejsze e-usługi Poczty Polskiej.

Polecony do skrzynki

Usługę polecony do skrzynki możemy aktywować albo hybrydowo - w połowie online, w połowie offline albo w pełni cyfrowo, ale do tego będziemy potrzebowali Profilu Zaufanego do potwierdzenia tożsamości. Po jego potwierdzeniu wypełniamy wniosek i wysyłamy go online, dzięki czemu listy polecone będą trafiały wprost do naszej skrzynki, bez potrzeby udawania się po nie do placówki pocztowej z awizo. Właściwe e-formularze do uruchomienia tej usługi znajdziecie na tej stronie.

Kartka pocztowa online

Kartkę pocztową online możemy wysłać wprost z tej strony, po uprzednim jej skonfigurowaniu i wybraniu wzoru, może być opatrzona też naszym zdjęciem.

Kartki dostarczane są w terminie do 5 dni roboczych, a ceny zaczynają się od 4,99 zł za format A6, a kończą się na 7,99 zł za składaną kartę w formacie A5. Dodatkowo płatny jest priorytet - 3 zł i zagraniczny priorytet - 9,96 zł.

Znaczek z własną grafiką

Na stronach Poczty Polskiej możemy też zamówić znaczek pocztowy, wydrukować go na drukarce i nakleić na kartkę. Tutaj ceny zaczynają się od 3,30 za przesyłkę ekonomiczną z doręczeniem do 3 dni roboczych lub 4,10 zł za priorytet z doręczeniem w jeden dzień roboczy. Przesyłki polecone kosztują 5,90 zł ekonomiczna i 8,40 zł priorytetowa.

Elektroniczne awizo

Można tu jeszcze wymienić e-usługę - Elektroniczne awizo. Usługa ta pozwala na otrzymywanie awiza online w miejsce papierowego, które dodatkowo umożliwia aktywowanie żądania ponownego dosłania przesyłki pod nowy adres. Aby aktywować tę usługę, podobnie jak w przypadku poleconego do skrzynki możemy to zrobić całkowicie online przy użyciu Profilu Zaufanego. Bez PZ usługę tę włączymy w placówce pocztowej.

Źródło: Poczta Polska.

Hej, jesteśmy na Google News - Obserwuj to, co ważne w techu