Sprawdź jaki laptop Intel Evo jest najlepszy dla Ciebie Więcej
Polska

Poczta Polska na 462 urodziny uruchamia specjalny serwis ze swoimi cyfrowymi usługami

GU
Grzegorz Ułan
16

Poczta Polska chce być utożsamiana z jak najbardziej cyfrowym operatorem pocztowym, w tym celu i aby uwypuklić to, co już ma w swoich usługach, zebrała wszystkie cyfrowe usługi na jednej stronie poczta-cyfrowa.pl.

Dokładnie wczoraj Poczta Polska obchodziła swoje 462 urodziny i w tym dniu swoją premierę z tej okazji miał nowy serwis www.poczta-cyfrowa.pl.

Tomasz Zdzikot, prezes zarządu Poczty Polskiej:

Dokładnie 462 lata temu, 18 października, król Zygmunt II August założył Pocztę Polską. Od wieków Poczta zapewnia łączność obywatelom i instytucjom. Misja Poczty nie zmieniła się, ale zmieniła się technologia. Obecnie strategicznym kierunkiem naszego rozwoju jest informatyzacja usług i przekształcenie się w Narodowego Operatora Cyfrowego. Uruchomiona dziś strona internetowa to swoisty „cyfrowy portfel” usług Grupy Poczty Polskiej umożliwiający naszym klientom wygodny dostęp do cyfrowych usług pocztowych, finansowych i ubezpieczeniowych. Kolejnym etapem będzie udostępnienie nowoczesnej aplikacji mobilnej oraz nowa strona www dla wszystkich spółek z pocztowej grupy kapitałowej.

Wczoraj miała też miejsce zapowiedź udostępnienia nowych wersji serwisów Poczty Polskiej i aplikacji mobilnych. Na początek jednak, z tych wszystkich rozproszonych stron Poczta Polska wyłuskała najpopularniejsze usługi i zaprezentowała na jednej stronie. Przekonuje jednocześnie, że wybierając usługi cyfrowe, klienci zaoszczędzą nie tylko czas potrzebny na skorzystanie z nich udając się do placówki pocztowej, ale i pieniądze. No i to też bezpieczeństwo w tym trudnym czasie pandemii.

Przejrzyjmy te najciekawsze i najpopularniejsze e-usługi Poczty Polskiej.

Polecony do skrzynki

Usługę polecony do skrzynki możemy aktywować albo hybrydowo - w połowie online, w połowie offline albo w pełni cyfrowo, ale do tego będziemy potrzebowali Profilu Zaufanego do potwierdzenia tożsamości. Po jego potwierdzeniu wypełniamy wniosek i wysyłamy go online, dzięki czemu listy polecone będą trafiały wprost do naszej skrzynki, bez potrzeby udawania się po nie do placówki pocztowej z awizo. Właściwe e-formularze do uruchomienia tej usługi znajdziecie na tej stronie.

Kartka pocztowa online

Kartkę pocztową online możemy wysłać wprost z tej strony, po uprzednim jej skonfigurowaniu i wybraniu wzoru, może być opatrzona też naszym zdjęciem.

Kartki dostarczane są w terminie do 5 dni roboczych, a ceny zaczynają się od 4,99 zł za format A6, a kończą się na 7,99 zł za składaną kartę w formacie A5. Dodatkowo płatny jest priorytet - 3 zł i zagraniczny priorytet - 9,96 zł.

Znaczek z własną grafiką

Na stronach Poczty Polskiej możemy też zamówić znaczek pocztowy, wydrukować go na drukarce i nakleić na kartkę. Tutaj ceny zaczynają się od 3,30 za przesyłkę ekonomiczną z doręczeniem do 3 dni roboczych lub 4,10 zł za priorytet z doręczeniem w jeden dzień roboczy. Przesyłki polecone kosztują 5,90 zł ekonomiczna i 8,40 zł priorytetowa.

Elektroniczne awizo

Można tu jeszcze wymienić e-usługę - Elektroniczne awizo. Usługa ta pozwala na otrzymywanie awiza online w miejsce papierowego, które dodatkowo umożliwia aktywowanie żądania ponownego dosłania przesyłki pod nowy adres. Aby aktywować tę usługę, podobnie jak w przypadku poleconego do skrzynki możemy to zrobić całkowicie online przy użyciu Profilu Zaufanego. Bez PZ usługę tę włączymy w placówce pocztowej.

Źródło: Poczta Polska.

Hej, jesteśmy na Google News - Obserwuj to, co ważne w techu

Więcej na tematy: