Microsoft

Microsoft dostarczy pracownikom BMW 57000 telefonów Lumia

Jakub Szczęsny
Microsoft dostarczy pracownikom BMW 57000 telefonów Lumia
19

Po dobiciu targu z liniami lotniczymi, które zażyczyły sobie urządzenia Surface dla pilotów, Microsoft zdobywa kolejne ważne partnerstwo. Tym razem BMW, które dotychczas korzystało z urządzeń Nokii opartych o platformę Symbian, postanowiło wymienić sprzęt, który ma służyć pracownikom do pracy. Padło...

Po dobiciu targu z liniami lotniczymi, które zażyczyły sobie urządzenia Surface dla pilotów, Microsoft zdobywa kolejne ważne partnerstwo. Tym razem BMW, które dotychczas korzystało z urządzeń Nokii opartych o platformę Symbian, postanowiło wymienić sprzęt, który ma służyć pracownikom do pracy. Padło na "spadkobiercę", albo jak kto woli, kontynuatora myśli technicznej Nokii, twór Microsoft Mobile, który zawiera w sobie przejęty dział mobilny fińskiego producenta sprzętu komunikacyjnego.

Kontrakt obejmuje 57 000 urządzeń - nie jest znana kwota, na którą on opiewa. Wiadomo jednak, że BMW dostarczy zatrudnianym przez siebie osobom podstawowo dwa telefony. Pierwszy z nich, Lumia 630 zostanie przekazany niższemu szczeblowi hierarchii w firmie, natomiast high-endowe Lumie 930 trafią do wyższej kadry zarządzającej firmą. Mówi się także o Lumiach 920 - to bardzo ciekawy sygnał, bowiem jest to już sprzęt nieco leciwy. Jednak w oczach konsumentów, także tych biznesowych jest to dalej bardzo ciekawa propozycja. Flagowy model Lumia drugiej generacji jest tak dobrze wyważony, iż śmiało może on konkurować nawet z trzecią generacją smartfonów, a i nie gasną opinie, iż jak na razie, 930-ki nie opłaca się kupować.

Trend, wedle którego Microsoft zdaje się dobrze dogadywać z partnerami biznesowymi zdaje się utrzymywać. Szczerze powiedziawszy, mnie to nie dziwi. Microsoft jako firma z typowo biznesowym rodowodem (i rozdziałem przychodów), dalej jest bardzo atrakcyjny dla klientów korporacyjnych. Stąd też nie obawiam się o przyszłość hybryd Surface - to naprawdę dobry sprzęt dla profesjonalistów i jest wręcz odpowiednio skrojony na miarę klienta nastawionego na biznes.

BMW obok Microsoftu ma jeszcze jednego partnera, który już niejako wchodzi w szeregi firmy - Apple ma współpracować przy rozwiązaniach spajających technologie producenta samochodów oraz ekosystem iUrządzeń.

Grafika: 1, 2

Źródło: Neowin

Hej, jesteśmy na Google News - Obserwuj to, co ważne w techu

Więcej na tematy:

MicrosoftLumiabmwpartnerstwo