Telekomy

Plus również ubezpiecza telefony i robi to lepiej od konkurencji, ale jest jeden haczyk

Grzegorz Ułan
Plus również ubezpiecza telefony i robi to lepiej od konkurencji, ale jest jeden haczyk
17

Po Orange, T-Mobile i Play przyszedł czas na ofertę ubezpieczeniową od Plusa, który to dziś udostępnił dwie usługi dla klientów na o wiele lepszych zasadach, niestety jest jeden haczyk, tylko dla klientów biznesowych. Są to dwie usługi, różniące się zakresem ubezpieczenia i ceną - „Serwis Urządzenia dla Firm” oraz „Serwis Wyświetlacza dla Firm”.

Ubezpiecz swój telefon

Dla przypomnienia i porównania Orange ze swoją usługą Orange Smart Care oferuje ubezpieczenie smartfona, niezależnie od powodów uszkodzenia, czy to samego wyświetlacza czy podzespołów za 8,99 zł miesięcznie, ale koszt naprawy ograniczony jest do kwoty 800 zł.

T-Mobile podobnie, z tym że miesięczny koszt ich usługi Ubezpieczenie Urządzenia Basic wynosi 8,50 zł i obejmuje naprawę do wysokości 1000 złotych.

Play ostatnio pochwalił się nową odsłoną swojej usługi Ochrona Wyświetlacza Premium, która z pewnymi ograniczeniami kosztuje 14 zł na miesiąc.

Plus z kolei, oferuje teraz dwie ciekawe opcje, szkoda że tylko dla biznesu, a mianowicie „Serwis Wyświetlacza dla Firm” oraz „Serwis Urządzenia dla Firm”. Pierwsza usługa kosztuje 4,06 zł netto i obejmuje naprawę wyświetlacza, i to nie tylko w telefonie, ale i w tablecie czy laptopie zakupionym w Plusie. Co najważniejsze, niezależnie od powodów uszkodzenia oraz nie jest wymagane przy tym podpisywanie osobnych umów lub polis ubezpieczeniowych.

Druga usługa kosztuje 7,99 zł netto miesięcznie, ale obejmuje już naprawę nie tylko wyświetlacza, ale i całego urządzenia, a więc obudowy, aparatu i przycisków, a także naprawę w przypadku zalania urządzenia wodą. Niestety tu już wykluczone są już laptopy, pozostają telefony i tablety.

Jacek Trujnara, Kierownik ds. Produktu w Departamencie Wsparcia Biznesowego w sieci Plus:

Tworząc nową ofertę w pierwszej kolejności myśleliśmy o zapewnieniu jak najskuteczniejszej usługi serwisowej dla urządzeń zakupionych przez naszych Klientów biznesowych. Dlatego też, w przeciwieństwie do produktów ubezpieczeniowych oferowanych na rynku, nasze Usługi Serwisowe dla Firm gwarantują naprawę urządzenia niezależnie od okoliczności, w jakich doszło do uszkodzenia. Naszą usługę odróżnia także brak limitów kwotowych oraz brak udziału własnego Klienta w kosztach naprawy. Wiemy również, jak ważna dla naszych Klientów biznesowych jest możliwość bezproblemowego pozostawania w kontakcie. Dlatego oferujemy urządzenie zastępcze na czas naprawy.

Część odpowiedzialną za naprawę uszkodzonych urządzeń leży po stronie firmy Digital Care, która gwarantuje w obu usługach naprawę niezależnie od przyczyn uszkodzenia, bez wkładu własnego. Dodatkowo na terenie kraju zapewnia bezpłatny transport od drzwi do drzwi naprawianego urządzenia, a koszt obejmuje jedną naprawę na rok, do wartości zakupu uszkodzonego urządzenia.

Więcej informacji o nowej usłudze oraz formularz jej aktywacji znajdziecie na dedykowanej stronie pod tym linkiem.

Photo: AntonioGuillemF/Depositphotos.

Hej, jesteśmy na Google News - Obserwuj to, co ważne w techu