Artykuł sponsorowany

Masz PlayStation? Oto najlepszy smartfon dla Ciebie

Albert Lewandowski
Masz PlayStation? Oto najlepszy smartfon dla Ciebie
20

Nowoczesne technologie zrewolucjonizowały również nasze podejście do rozrywki. W dodatku dały nam nowe możliwości odpoczynku oraz spędzenia wolnego czasu, a jednym z przykładów pozostają naturalnie gry komputerowe. Do tego zadania najlepiej sprawdzają się konsole oraz topowe komputery. Kiedyś Sony promowało mobilne konsole, m.in. PlayStation Vita, ale teraz uprościło sprawę, stawiając tu przede wszystkim na współpracę z najlepszymi modelami Xperii. W taki oto sposób otrzymaliśmy unikalną funkcję Remote Play. Nie da się ukryć, że stanowi ona mocny argument za wyborem Sony Xperia XZ2, nowego high-enda, która wyróżni się tym na tle niezwykle podobnych do siebie konkurentów. Moim zdaniem pozostaje on najlepszym wyborem dla mobilnych graczy.

Zdalna rozgrywka kluczem do przyszłości

Usługa Remote Play opiera się przede wszystkim na łączności z siecią. Konsola, w tym przypadku nasz komputer-matka, dowodzący całą operacją, musi być włączona do kontaktu i połączony z domowym WiFi i na tym polega pierwszy etap konfiguracji. Drugi wymaga telefonu. Smartfon również łączymy z internetem, pobieramy aplikację PS4 Remote Play ze Sklepu Play, odszukujemy nasze PlayStation 4 i już możemy zacząć rozgrywkę.

.

Czy to jednak działa?

Usługa Remote Play pozwala grać na różne sposoby. Do wyboru mamy sterowanie albo z poziomu dotykowego ekranu, ale producent nie zapomniał tutaj dać również bardziej nastawionej na dłuższą rozgrywkę opcji. Mianowicie chodzi tu o możliwość podłączenia pada DualShock 4 z PlayStation 4 prosto do naszej Sony Xperii XZ2. Moim zdaniem to naturalna sprawa, ponieważ sterowanie np. Geraltem z 3 2.

.

.

Remote Play dla wszystkich

.

To jednak nie koniec. Teraz Remote Play pozwala na korzystanie z tej usługi niezależnie od tego, gdzie się znajdujemy, a jedynym kluczowym elementem jest połączenie konsoli z domową siecią WiFi. Nawet będąc na wakacjach, tysiące kilometrów od domu, czy na wyjeździe służbowym, będziemy mogli pograć w swoje ulubione tytuły na smartfonie. Uważam, że to narzędzie stanie się zdecydowanie popularniejsze. W końcu na telefonie pogramy w tytuły AAA - pod tym względem kompatybilne smartfony Sony Xperia nie mają sobie równych i żaden gamingowy telefon nie może nawet z nimi rywalizować. Chapeau bas, Sony!

.

Aktualnie oficjalnie usługa Remote Play dostępna jest dla wybranych, wydajnych telefonów. Na stronie producenta widnieje informacja, że z tej opcji skorzystamy na następujących smartfonach Sony Xperia z linii: Z3, Z3+, Z4, Z5, X, XZ, XZ1 oraz XZ2. Dla posiadaczy konsoli PlayStation kupno kolejnego urządzenia od tego samego producenta wydaje się być sensownym krokiem, natomiast dla samych telefonów stanowi to istotną zaletę, wyróżniające je na tle konkurencji.

W co warto zagrać?

5.

n.

r. Już pierwsze recenzje zwiastują genialny tytuł, który ma wszystko, aby stać się hitem oraz jedną z najlepszych gier tego roku. Więcej dowiecie się z filmu oraz recenzji Pawła poświęconym tej grze.

t.

a n s.

Przyszłość grania?

.

?

Hej, jesteśmy na Google News - Obserwuj to, co ważne w techu