E-sport

Zmagania graczy to nie tylko PC. PlayStation coraz odważniej idzie w e-sport i bardzo się z tego cieszę

Paweł Winiarski
Zmagania graczy to nie tylko PC. PlayStation coraz odważniej idzie w e-sport i bardzo się z tego cieszę
0

Wciąż młoda Polska Liga PlayStation Plus zmienia nazwę na PlayStation League i zmienia się dla graczy. A to oznacza, że PlayStation jeszcze mocniej idzie w e-sport. Może póki co nie będzie to poziom największych tego typu rozgrywek, ale bardzo się cieszę, że konsolowcy też mogą stanąć przeciwko sobie w sportowej formule.

Mogłoby się wydawać, że e-sport nie istnieje poza platformą Windows. Wiecie, CS:GO, LoL, Dota. Jest w tym trochę prawdy, widać bowiem co roku jak wielu fanów e-sportowych rozgrywek gromadzi katowicki Spodek. Warto jednak pamiętać, że poza najpopularniejszą platformą i najpopularniejszymi grami, elektroniczny sport to również konsole, jak na przykład PlayStation 4.

Na pewno kiedyś słyszeliście o Polskiej Lidze PlayStation Plus. Można tam było powalczyć między innymi w świetnych trybach sieciowych Uncharted 4: Kres Złodzieja. Wspomniana liga zmieniła właśnie nazwę i zasady rozgrywek. Czego możemy się spodziewać?

PlayStation League będzie składać się z 4 sezonów, w ramach których prowadzone będą rozgrywki w minimum 3 grach:
· SUPERLIGA Uncharted 4 Multiplayer – otwarte zapisy i system ligowy
· Stała Liga EA SPORTS FIFA 17 - otwarte zapisy, dwie tury kwalifikacyjne i zaproszenia dla najlepszych graczy w Polsce, system ligowy
· GRA DODATKOWA - Trzecia gra zmienna w każdym sezonie – pierwszą grą w pierwszym sezonie jest ROCKET LEAGUE.
Przewidziane są także dodatkowe sezonowe rozgrywki.

Do wygrania będą zarówno nagrody rzeczowe, jak i gotówka.

Jesteśmy zachwyceni tak dużym zainteresowaniem e-sportem wśród społeczności graczy PlayStation. Ubiegłoroczny sukces rozgrywek online, m.in. w Uncharted 4 Multiplayer, Mortal Kombat oraz Call of Duty Black Ops III oraz ogromna widownia i emocje na strefie e-sportowej PS Plus podczas Warsaw Games Week pokazały nam, że jest to obszar, który chcemy rozwijać – dla naszych Graczy. Bardzo cieszy mnie fakt, że PlayStation League, pod nową nazwą, w nowej, ulepszonej formule pozwoli większej liczbie graczy zmagać się jednocześnie w kilku turniejach w rozmaitych grach

– powiedział Marcin Ziobrowski, Dyrektor Zarządzający Sony Interactive Entertainment Polska.

Zapisy do PlayStation League ruszyły już dziś, a rozgrywki prowadzone będą na dedykowanej, nowej stronie turniejowej playstastionleague.pl.

źródło: informacja prasowa

 

 

Hej, jesteśmy na Google News - Obserwuj to, co ważne w techu