Konsole

PlayStation 5 - Cena - ile kosztuje nowa konsola Sony?

KC
Kacper Cembrowski
0

PlayStation 5 to sprzęt nowej generacji od Sony. Konsola japońskiego producenta jest niesamowicie pożądana przez większość graczy. Ile trzeba zapłacić za PS5?

Cena PlayStation 5 - ile trzeba zapłacić za next-gen Sony

PS5 zostało początkowe wycenione na 2299 zł w wersji z napędem oraz 1849 zł za model bez czytnika Blu-ray, oferujący wyłącznie gry cyfrowe, zakupione w sklepie PlayStation Store. Takie ceny podało Sony, jednak przez wiele czynników, nie zostały one utrzymane.

PlayStation 5 boryka się ze sporymi problemami z dostępnością, co spowodowane jest brakami na rynku podzespołów. Niemniej jednak, japońska firma stale pracuje nad zwiększeniem produkcji PS5 i zwiększeniu dostępności konsoli w sklepach.

Ten aspekt przekłada się jednak na cenę PlayStation 5. Konsola nowej generacji najczęściej pojawia się w sporych zestawach z dodatkowymi rzeczami, takimi jak doładowanie środków w sklepie PlayStation Store, gry, dodatkowe kontrolery DualSense, kamerą PlayStation, abonamentem PlayStation Plus czy nawet z telewizorem. Z tego względu, cena PlayStation 5 niejednokrotnie przekracza 3 tysiące złotych kiedy pojawia się w sklepach, a wersja PS5 z napędem optycznym generalnie nie jest niższa niż 2700 zł. Najwięcej pieniędzy za PS5 chcą otrzymać skalperzy, którzy odsprzedają konsolę na serwisach aukcyjnych. Pojawiały się jednak głosy sugerujące, że Sony ma obniżyć ceny konsoli.

PlayStation 5

Gdzie kupić PlayStation 5 w dobrej cenie?

Jeśli polujecie na konsolę nowej generacji od Sony, musicie liczyć się ze znacznie większym wydatkiem, niż początkowo ogłosiło Sony. Niestety również nic nie zapowiada, żeby w najbliższym czasie miało się coś zmienić - tym bardziej, że od startu nowej generacji minął już ponad rok.

Niemniej jednak, PlayStation 5 coraz częściej pojawia się w sklepach. Niedawno informowaliśmy, w jakich sklepach polskich oraz zagranicznych z dostawą do domu możecie zamówić konsolę nowej generacji od Sony - jeśli nie posiadacie jeszcze swojego egzemplarza, z pewnością częste sprawdzanie ofert tych sklepów pomoże Wam w zakupie PS5 w dobrej cenie.

Pomimo problemów, PlayStation 5 sprzedaje się świetnie i jest rozchwytywane przez graczy

PlayStation 5 niewątpliwie zachwyciło graczy. Konsola nie tylko oferuje wsteczną kompatybilność dla ponad 4 tysięcy gier, ale ma masę nowych, świetnych jakościowo produkcji. Do tego nie można zapomnieć o kontrolerze DualSense, który dzięki haptycznym wibracjom i adaptacyjnym triggerom wnosi rozgrywkę na wyższy poziom. Jeśli jesteście ciekawi, jak nowa konsola Sony wypada w zestawieniu z PlayStation 4, odsyłamy tutaj. Porównaliśmy również PlayStation 5 z Xbox Series X, czyli głównym konkurentem najnowszego sprzętu japońskiej firmy.

PlayStation 5 logo

PlayStation 5 osiągnęło już status najszybciej sprzedającej się konsoli Sony i nieprzerwanie, miesiąc w miesiąc, jest w ścisłej czołówce najlepiej sprzedających się konsol. Sony otwarcie mówi, że PS5 osiągnęłoby jeszcze lepsze wyniki, gdyby nie kłopoty z dostępnością podzespołów.

Hej, jesteśmy na Google News - Obserwuj to, co ważne w techu