Polska

Zasięg Player.pl i Ipli znacząco wzrośnie. VOD.pl Onetu zyskuje silnych sojuszników

Konrad Kozłowski
Zasięg Player.pl i Ipli znacząco wzrośnie. VOD.pl Onetu zyskuje silnych sojuszników
7

Onet skupia się na produkcji własnych programów i również tej jesieni możemy spodziewać się odświeżonej ramówki. Z zasilenia serwisu VOD.pl treściami z zewnątrz na własną rękę zrezygnowano jakiś czas temu, ale z pomocą przychodzi teraz Player.pl należący do TVN-u.

Przypomnę, że Onet podjął swego czasu próbę stworzenia własnej usługi subskrypcyjnej uzupełnianej tytułami, za które trzeba było dodatkowo dopłacić przy każdym seansie. Całość potraktowano dość poważnie - odświeżono aplikacje mobilne oraz stworzono dedykowaną platformie Android TV aplikację. Ta, oczywiście, działa do dzisiaj, ale obejrzymy w niej przede wszystkim programy produkowane przez Onet oraz filmy, które zobaczymy tylko po opłaceniu dostępu. W ofercie przeważają polskie tytuły, których próżno szukać w tak dobrej jakości gdziekolwiek indziej - to najważniejsza zaleta VOD.pl.

Z radością ogłaszamy początek przedsięwzięcia, które ma szansę odmienić oblicze rynku VOD w Polsce. Jego celem jest dostarczenie użytkownikom najlepszej możliwej oferty oraz pokazanie, że kluczowi gracze w tym segmencie rynku chcą i mogą współpracować. Mark Dekan, CEO Grupy Onet-RAS Polska.

Player.pl i Ipla dostępne na VOD.pl Onetu

Odświeżony przed kilkoma dniami interfejs Player.pl oraz nowe aplikacje nie są więc jedyną zmianą, jaką zaplanował na jesień TVN. Uruchomienie podserwisu z adresem VOD.pl/Playerpl ma pozwolić na dotarcie do kolejnych tysięcy widzów, którzy odwiedzają sekcję VOD Onetu. Po wczytaniu strony nie powinniście być znacząco zaskoczeni - zastosowano tu sprawdzoną metodę embedowania, czyli osadzania jednej stronny w drugiej. U góry pozostał jedynie pasek nawigacyjny VOD.pl pozwalający szybko przejść do innych kategorii, zaś poniżej wczytuje się pełna wersja nowego Player.pl.

Dzięki rozpoczętej dziś współpracy promocyjnej z onet.pl, będziemy mogli w znaczący sposób poszerzyć zasięg platformy player.pl. Użytkownicy vod.pl zyskają dostęp do naszej oferty programowej a nasi reklamodawcy zasięg największego portalu w Polsce. Maciej Maciejowski – Członek Zarządu ds. dystrybucji treści i rozwoju biznesu TVN.

Nie jest jednak kompletnie jasne, jak sprawa wyglądać będzie w przypadku aplikacji mobilnych. Czy wewnątrz programów VOD.pl również pojawią się treści od Player.pl? Byłaby to świetna wiadomość, chociażby z tego powodu, że nareszcie stałyby się one dostępne... na telewizorach i przystawkach z Android TV od Sony, Philipsa, Xiaomi czy Nvidii. Zapytałem o to TVN i moje wątpliwości zostały rozwiane - wspólna oferta pojawia się tylko na www, nigdzie indziej.

Odmienne podejście zastosował serwis Ipla należący do Grupy Cyfrowy Polsat. Wybrane programy Telewizji Polsat dostępne są za darmo w serwisie VOD.pl z użyciem odtwarzacza Ipli. Wśród tytułów znajdują się seriale i filmy archiwalne oraz nowości. Wkrótce pojawią się także produkcje z jesiennej ramówki Polsatu.

Współpracujemy z Grupą Onet już od dłuższego czasu i uznaliśmy, że to najlepszy moment na rozszerzenie zakresu tej współpracy. Dzięki temu użytkownicy serwisu VoD.pl otrzymali dostęp do popularnych polskich programów i seriali z bibliotek IPLI i Telewizji Polsat, a my zwiększymy naszą obecność w Internecie i wyniki oglądalności naszych treści. Stałym i znanym użytkownikom miejscem, gdzie znajdą ulubione serie Polsatu, jest naturalnie IPLA i to się oczywiście nie zmienia – Maciej Stec, Członek Zarządu Cyfrowego Polsatu S.A. i Telewizji Polsat Sp. z o.o.

Filmy i seriale Canal+ na wyciągnięcie ręki. Sprawdź!

Hej, jesteśmy na Google News - Obserwuj to, co ważne w techu